System nie wykrywa mikrofonu

hej. mam pewien problem. kupiłam sobie kiedyś mikrofon i chciałam go zainstalować. Z wielkim trudem po paru godzinach zainstalowałam go tak, że system go wykrywał i on działał, z tym że ja słyszałam wszystkie dźwięki w bardzo niskim głosie, można powiedzieć dziecięcym. pomyślałam zrobię przywracanie systemu bo ten głos okropnie mnie denerwował. teraz znowu parę razy próbowałam ale nie mogę dojść do tego jak wcześniej go instalowałam. wtedy to było metodą “prób i błędów”.

teraz system w ogóle nie wykrywa mikrofonu, ani przy rozmowie testowej Skype ani przy różnych testach z panelu sterowania. nawet jak coś wyłączałam czy wyciszałam zgodnie z Pomocą i Obsługą techniczną zainstalowaną na kompie.

prosiłabym o pomoc bardzo dokładną, ponieważ nie jestem zaawansowana w świecie netu i komputerów :lol:

Cześć, ja to zwykle robiłem w ten sposób iż po podłączeniu mikrofonu, klikałem na tą ikonke głośniczka w pasku po prawej u dołu, następnie opcje/ właściwości/ przy urządzeniach miksujących z zakładki wybierałem opcję z końcówką INPUT czyli opcję urządzeń nagrywania, w liście która się pojawiała poniżej zaznaczałem mikrofon, naciskałem ok, i w pojawiającej się następnie regulacji nagrywania odznaczałem wyciszenie mikrofonu.

Na tym polega zwykle cała instalacja, na podłączeniu mikrofonu i pogrzebaniu w mikserze.

W skypie już nic nie grzebałem ponieważ standardowo w zakładce mikrofon, jest tam zaznaczona opcja domyślne urządzenie windows i jest to wejście na mik. od karty dźwiękowej, więc jeśli w danej chwili do kompa podłączone jest jedno urządzenie nagrywające - i jest to mikrofon, to skype automatycznie wybierze właśnie je i będzie z niego korzystał.

podłącz mikrofon

wejdź:panel sterowania->dźwięki i urządzenia audio, potem w zakładce GŁOS kliknij testowanie sprzętu, przejdzie paseczek bedziesz miał coś powiedziec i tyle.

Jeśli nic nie zdziałasz z ustawieniami dźwięku w panelu sterowania to spróbuj ustawieniami karty dźwiękowej. Też kiedyś miałam taki rebus i wystarczyło w karcie dźwiękowej ustawienia zmienić.

scianaski , wejdź w Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Rozrywka->Regulacja głośności, potem w oknie z suwakami wejdź w Opcje->Właściwości…, zaznacz Nagrywanie i zobacz, czy w sekcji Pokaż następujące sterowniki głośności masz zaznaczony micls6.png

Dino1992: nie raz nie dwa ani nie pięć tak próbowałam ale dzięki za radę