System nie wykrywa napędu DVD

(Theegg1) #1

Wczoraj kupiłem nagrywarkę DVD LG H22L. Dzisiaj po podłączeniu system Win XP Pro z SP2 ani BIOS jej nie wykrywa! Co zrobić?

(system) #2

taśma dobrze przypięta ? dociśnij mocno i zobacz czy dobrze weszła i zworki na master drugi napęd jak masz to na slave ustaw

(Theegg1) #3

tak. Taśma jest dobrze dopięta, ustawiłem na slave, no i nic. Przedtem miałem zwykłą nagrywarkę CD, wszystko chodziło jak należy, ale teraz nie wiem co może być.

(popula) #4

A wgrałeś firmware do nowej nagrywarki?

(Theegg1) #5

yyy...

nic takiego nie posiadam, raczej.

Więc nie.

(Grzech U007) #6

Zobacz również czy taśma jest dobrze dopięta do slotu na płycie głównej...

(Theegg1) #7

tak jest dobrze dopięta, bo mam podłączoną na jednym z twardym dyskiem. Poprzedni CDrom chodził idealnie

(Grzech U007) #8

A w jakim trybie śmigał, master czy slave?

(Theegg1) #9

slave

(popula) #10

Pobierz zainstaluj, restart i zobacz czy działa.

(Theegg1) #11

Kiedy próbuję zainstalować pojawia się:

9ecee98508400275.jpg

(popula) #12

Wygląda na to, że system wcale nie widzi napędu. Możesz mieć uszkodzoną taśmę. Spróbuj w Menedżer Urządzeń odinstalować napęd i zrestartuj kompa. Po uruchomieniu system powinien wykryć nowe urządzenie. W innym przypadku, trzeba będzie szukać innego rozwiązania.

(Theegg1) #13

nie no taśma jest raczej ok. Jednak ja na taśmie mam podłączony i twardy dysk i ten napęd. Tak samo miałem wtedy. Mam tak ponieważ mam sprawny tylko jeden kontroler.

(popula) #14

Zobacz czy w usługach masz zaznaczone: Plug and Play-->Uruchomione--> Automatyczny.

(Theegg1) #15

a gdzie to mogę znaleźć?

(popula) #16

Panel sterowania--> Narzędzia administracyjne --> Usługi.

(Theegg1) #17

no tak dokładnie mam,

Tylko wyda się to trochę dziwne. Przed chwilą coś zadziałało po restarcie no i zainstalowało napęd, ale po ponownym restarcie już go nie było :confused:

no i komp dłużej mi się uruchamia :confused:

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 19:04

nie wiem co się stało, ale wszystko chodzi.

Dzięki za pomoc wszystkim userom!