System nie wykrywa napędu DVD

Wczoraj kupiłem nagrywarkę DVD LG H22L. Dzisiaj po podłączeniu system Win XP Pro z SP2 ani BIOS jej nie wykrywa! Co zrobić?

taśma dobrze przypięta ? dociśnij mocno i zobacz czy dobrze weszła i zworki na master drugi napęd jak masz to na slave ustaw

tak. Taśma jest dobrze dopięta, ustawiłem na slave, no i nic. Przedtem miałem zwykłą nagrywarkę CD, wszystko chodziło jak należy, ale teraz nie wiem co może być.

A wgrałeś firmware do nowej nagrywarki?

yyy…

nic takiego nie posiadam, raczej.

Więc nie.

Zobacz również czy taśma jest dobrze dopięta do slotu na płycie głównej…

tak jest dobrze dopięta, bo mam podłączoną na jednym z twardym dyskiem. Poprzedni CDrom chodził idealnie

A w jakim trybie śmigał, master czy slave?

slave

Pobierz zainstaluj, restart i zobacz czy działa.

Kiedy próbuję zainstalować pojawia się:

9ecee98508400275.jpg

Wygląda na to, że system wcale nie widzi napędu. Możesz mieć uszkodzoną taśmę. Spróbuj w Menedżer Urządzeń odinstalować napęd i zrestartuj kompa. Po uruchomieniu system powinien wykryć nowe urządzenie. W innym przypadku, trzeba będzie szukać innego rozwiązania.

nie no taśma jest raczej ok. Jednak ja na taśmie mam podłączony i twardy dysk i ten napęd. Tak samo miałem wtedy. Mam tak ponieważ mam sprawny tylko jeden kontroler.

Zobacz czy w usługach masz zaznaczone: Plug and Play–>Uruchomione–> Automatyczny.

a gdzie to mogę znaleźć?

Panel sterowania–> Narzędzia administracyjne --> Usługi.

no tak dokładnie mam,

Tylko wyda się to trochę dziwne. Przed chwilą coś zadziałało po restarcie no i zainstalowało napęd, ale po ponownym restarcie już go nie było :confused:

no i komp dłużej mi się uruchamia :confused:

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 19:04

nie wiem co się stało, ale wszystko chodzi.

Dzięki za pomoc wszystkim userom!