System nie wykrywa nowej karty graficznej

Postanowiłem wymienić swoją starą kartę graficzną NVIDIA 9600 GT na NVIDIA GeForce GT 710 od Gigabyte. Problem w tym że system nie wykrywa mi karty w menadżerze urządzeń też tej karty nie ma. Próbowałem w biosie ale nie mogłem znaleźć odpowiednich wierszy do zmiany karty

Płyta główna : Gigabyte GA-G31M-S2L

No dobra, a próbowałeś pobrać ze strony producenta lub nvidii sterownik dla tej karty graficznej?

W zestawie była płyta która pobrała mi sterownik i go zainstalowała

Z ciekawości, czemu wymienasz na wolniejszą kartę?

Dlaczego uważasz że jest wolniejsza?

… bo jest o jakieś 5-10 %.
Jeżeli kupiłeś w sklepie za 200zł, to masz 14 dni i bym zwrócił.
Jeżeli chcesz nową… nic niżej RX 560(D) za 320zł, to przynajmniej leżało koło gier. 710 wyświetlisz…pulpit. Jeżeli zas kupiłeś 710 na Allegro jako używaną… to już tez ma swoje lata i może być walnięta.

Pierwsze pytanie po włożeniu karty monitor do niej podpięty i reset BIOS robiłeś?

As of 5th of January 2020 - Higher results represent better performance
GeForce 9600 GT 729
GeForce GT 710 688
PassMark Software © 2008-2020

@anon7248146 z tymi 710-tkami coś jest na rzeczy. Kupiłem dla (mojego) Threadrippera do wyświetlania pulpitu właśnie i Manjaro nie znalazło dla niej sterowników :open_mouth:

Jakiś totalny badziew…

To że ma więcej pamięci nie znaczy że jest mocniejsza.
Chcesz zmienić na mocniejszą to kup chociażby GTX650 za 8 dyszek.

Nie napisałeś na jakim systemie próbujesz to uruchomić.

No i zastanawiające, jak jest ogólnie widoczna karta graficzna? Jako standardowa VGA?

… a Quady się z nią bardziej polubiły i wykryły?

Karta wybitnie budżetowa, ale nie taka stara do masowego padania. Z drugiej strony ciężko mi uwierzyć by w Linuksie nie zaszyto żadnego sterownika.

Też byłem w szoku. Nie walczyłem z nią długo, bo machnąłem ręką i zająłem się innymi sprawami. Niemniej spodziewałem się czegoś innego, a tu taki zonk.