System nie wykrywa sieci bezprzewodowych

Witam,

Mam Windows Vista Home Premium i mam problem z wykryciem sieci bezprzewodowej, a właściwie Liveboxa. Wcześniej nie było problemu, dopoki nie podłączylem internetu przez kabel. Teraz gdy klikam na Połącz z siecią wyświetla sie komunikat “System Windows nie może odnaleźć dodatkowych sieci”. Mogę prosic o pomoc?

Możesz zresetować liveboxa, jak się diody ustabilizują wcisnąć przycisk REG i spróbować ponownie wyszukać sieci. Oczywiście można również zadzwonić do TP pod 0800-102-102.

A karta bezprzewodowa włączona? Sprawdź czy nie musisz zaakceptować połączenia guzikiem na liveboxie

Próbowałem już naciskać ten guzik na liveboxie i wciaż nie znajduje go.

A i jeszcze klikając na “Sprawdz dlaczego windows nie moze odnalezc sieci” wyskakuje komunikat “funkcja sieci bezprzewodowej na tym komputrze jest wyłączona”. Ale przełączalem suwak na przodzie laptopa i naciskalem te kombinacje klawiszy FN+f8 ale to nic nie daje ;/

Producenci laptopów bardzo często dają dodatkowe oprogramowanie do zarządzania sieciami bezprzewodowymi. Po zainstalowaniu takiego softu prawie zawsze nie można się normalnie połączyć z siecią. Pozostają wtedy dwa rozwiązania: albo odinstalować taki soft i zostawić same sterowniki. Albo korzystać z tego softu (co ciekawe też niekiedy nie działa :smiley: ).