System nie wykrywa smartfonów

Po podłączeniu smartfona Samsung do laptopa system zupełnie nie reaguje. Zero powiadomień o instalowaniu sprzętu, zero jakiejkolwiek reakcji systemu. Co mam robić?

Musisz włączyć debugowanie usb. Jak dobrze pamiętam, to parę razy się klikało na numer kompilacji, tam się odsłaniały opcje (opcje programistyczne chyba) i w nich chyba to było.
Tutaj jest poradnik:
http://pl.recover-android.tips/enable-usb-debugging-on-android.html

Czyt: poradnik jak zarobić wirusa lub stracić dane na telefonie…

@DeVertus podłącz telefon i wjedź chociaż w ustawienia połączenia i sprawdź czy telefon nie jest w trybie tylko ładowania. Druga sprawa to menadżer urządzeń, to że system nie instaluje sterownika nie znaczy że sprzęt został nie wykryty.

@anon25492837 ten sposób nie działa

@anon54006378 ~ja nawet nie mogę znaleźć tej opcji w smartfonie…

Smartfon nie wykrywa podłączenia pod laptopa choć ładowanie baterii jest.

Obniż ten pasek, gdzie odczytujesz powiadomienia i sprawdź czy są opcje zdjęcia i pliki. Tam też powinien być symbol usb. Kliknij dowolne, jeżeli jest.

Smartfon nie widzi podłączenia pod laptopa. Widzę to po opcji Router USB bo jest na szaro.

Ppboerz samsung usb drivers i je zainstaluj. Następnie spróbuj czy wykryje.

Kable na pewno jest sprawny?

@anon25492837 zainstalowałem, restartowałem lapka i nic…

ale…

@anon54006378 użyłem innego kabla i urządzenia wzajemnie się widzą i współpracują :slight_smile:

Nie wiem czy pomógł sterownik, czy nie ale działa :slight_smile: dzięki Wam :slight_smile:

1 polubienie

Ale to dziwne, bo oryginalny kabel nie łączył, jakieś kable noname jak i od innych smartfonów nie łączyło, połączył dopiero kabel od efaja :stuck_out_tongue:

1 polubienie