System nie wykrywa wszystkich partycji na pendrive

Witam.

Musze mieć zainstalowanego linuksa na pendrive do szkoły. Posiadam 32 GB pendriva dlatego podzieliłem go na 3 partycje: 1 - primary fat32 na linuksa, 2 - primary ext 4 persistence i 3 - ntfs na dane, jednak system wykrywa tylko tę pierwszą. Co mam zrobić, żeby wykrywał mi tę przeznaczoną na dane? Tych dwóch nie musi. Wystarczy, że linuks bedzie się bootował, a pod Windowsem chcę mieć dostęp do plików z tej 3 partycji.

Dzięki za sugestie i pozdrawiam.

no bo to Windows… w win10 za dodatkową opłatą 5$ będzie ta opcja do kupienia z ich sklepu :slight_smile:

 

http://www.wikihow.com/Partition-a-Thumb-Drive

 

 

Gdzieś kiedyś widziałem programik do robienia Fake hd i wtedy widzi go jako dysk.

Dzięki zobaczę czy działa :slight_smile:

Kompromisem jest aby partycja dla windy była jako pierwsza bo systemy M$ pierwsza widzą.

 

Można kombinowac ze sterownikiem Win dla tego konkretnego pendrive ale wadą jest, ze będzie działać tylko na zmodyfikowanym systemie.

 

Jedynym rozwiązaniem jest poszukać softu co z niego zrobi HD przenośny. Soft napewno jest bo chinole robią tak oszukane dyski (w środku obudowy dysku przenośnego wsadzony pendrive + obciążniki) :stuck_out_tongue: