System nie zawsze się botuje

(PaPuX) #1

Posiadam system Windows Vista 64bit.

Od pewnego czasu system staje w momencie ładowania systemu (animowany pasek przed rozruchem).

Dysk zamiera, przestaje odczytywać i wszystko staje ale pasek cały czas się animuje, i tak w nieskończoność.

Naciskam reset i system startuje w kilka sekund z ekranem ze system nie został poprawnie zamknięty.

Naciskam uruchom system normalnie i w windowsie nie pokazuje żądnych objaw że system wystartował niepoprawnie.

Takie zawieszanie się nie jest regułą, poprostu dzieje się to losowo.

Dodam że stacja jest nowa więc odpadają mechaniczne uszkodzenia płyty głównej gdyż jeszcze pachnie komp fabryką.

Wcześniej system zawsze się botował a te objawy pojawiły się niedawno.

Może ktoś miła podobny problem albo wie jak go rozwiązać.

(Lukaszk 89) #2

Zresetuj ustawienia Biosu:

http://forum.pcarena.pl/faq/31352-jak-z ... adnik.html / viewtopic.php?f=7&t=267235

(PaPuX) #3

No dobra. Z biosem żyje od dziecka więc wiem jak się go resetuje, ale ja potrzebuje usuniecie problemu a nie ponownego ustawiania biosu czy jego domyślnych ustawień.

(Cosik Ktosik) #4

W msonfig->zakładka Rozruch.

Włącz opcję "Informacje o rozruchu systemu operacyjnego", zapisz zmiany. Przy ponownym rozruchu zobacz na czym system zatrzymał się.

(PaPuX) #5

Zatrzymał się hmmm na samym końcu przed ekranem powitalnym windows czyli na czarnym ekranie po załadowaniu sterowników.

Zastanawiam się jeszcze nad sektorem rozruchowym.

Możliwe że coś zmieniło mi IPL lub adres sektorów początkowych albo ilość sektorów w partycji co by wskazywało na zamieranie dysku przy prubie botowania windows.

Jakieś sugestie??