System not found - pomocy! :(

(Synupl) #1

Witam,

Prosze o pomoc. Dzis rano wlaczylem komputer i jedyne kiszka, nie dziala. Acha zaznacze tylko ze jesli chodzi o komputery to jestem kompletnym laikiem wiec z gory przepraszam za slownictwo :slight_smile: Wiec po wlaczeniu pokazuje sie ekranik z napisem acer i potem ciemno i tylko cos ze "boot file not recived" i potem "system not found" i koniec. Nic nie dzaiala nic sie nie uruchamia a jak cos klikne to sie komputer wylacza albo restartuje. Pomocy co robic !? :frowning:

Bede ogromnie wdzieczny za wszelkie informacje

pozdrawiam

(system) #2

spr贸buj go resetowa膰

By膰 mo偶e wywalony system masz na nowo trzeba instalowa膰

(Synupl) #3

Hej, dzieki za pomoc. Wiec restartowalem go juz tysiace razy, a przynajmniej takie mam wrazenie. Rozumiem ze musze zatem zainstalowac system od nowa? Czy wystarczy wlozyc plytke z windowsem i samo zadziala czy musze raczej oddac to w rece specjalisty? Ponownie przepraszam za moj "fachowy" jezyk, mam glebokie przekonanie ze napisalem to gorzej niz dopuszcza norma :slight_smile:

(Mk Md) #4

p艂ytke tak czy siak musisz w艂o偶y膰. Spr贸buj jesze naprawy systemu mo偶e wywali艂o tylko pliki bootowania.

(system) #5

Instalacja systemu nie jest skomplikowana g艂. polega na uwa偶nym czytaniu komunikat贸w i post臋powaniu zgodnie z nimi. Moment, w kt贸rym mo偶na si臋 troszk臋 pogubi膰 to formatowanie i ustalanie wielko艣ci partycji dysku. W dalszej cz臋艣ci wi臋kszo艣膰 czasu nie trzeba nic robi膰. Ale jak boisz si臋 robi膰 to samemu to popro艣 jakiego艣 znajomego, kt贸ry wie jak si臋 instaluje system operacyjny, niech Ci go zainstaluj臋, a Ty patrz (i w miar臋 potrzeby zapisuj) jak to si臋 robi i powiino by膰 ok. Pozdrawiam.

(Synupl) #6

Ok, wielkie dzieki! Ostatnie pytanie brzmi: czy przy instalacji systemu strace wszystko co mialem na dysku?