System Od rejestracji do logowania

Witam wszystkich użytkowników

Od pewnego czasu tworzę dość rozbudowany portal internetowy moja znajomość php jest dość skromna ale praktycznie wszystko skończyłem. Na koniec chciał bym stworzyć logowanie na stronie tak aby użytkownicy mogli zakładać sobie konta, rejestrować się…

U tu stoi mój problem taki skrypt jest dość skomplikowany i szukam pomocy. Chciał bym aby ktoś zamieścił dość szczegółowy poradniczej jak to zrobić lub dał jakiegoś linka do naprawdę prostego skryptu który wystarczyło by skopiować będę bardzo wdzięczny i w zamian mogę stworzyć coś dla pomocnika jako grafik :smiley:

Pilnie szukam pomocy :cry:

Może to by wystarczyło ??? http://forum.php.pl/lofiversion/index.php/t71991.html

Dodane 08.12.2009 (Wt) 12:20

Kiedy stworzyłem wszystkie pliki z tego i wchodzę w rejestracje wpisuję dane i wyskakuje mi pełno błędów…

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in C:\wamp\www\Nowy folder\dane.php on line 2


Warning: mysql_select_db() expects parameter 2 to be resource, boolean given in C:\wamp\www\Nowy folder\dane.php on line 3


Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'SYSTEM'@'localhost' (using password: NO) in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 4


Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 4


Warning: mysql_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, boolean given in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 5


Notice: Undefined variable: user in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 8


Notice: Undefined variable: pass in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 8


Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Access denied for user 'SYSTEM'@'localhost' (using password: NO) in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 8


Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in C:\wamp\www\Nowy folder\rejestracja.php on line 8


Teraz możesz przejść do logowania ! 

Klik
  • przecież takich skryptów w necie są setki. http://www.deathmonkeyz.com/tutorials , dział php, 3 pierwsze linki. Formularz rejestracji i logowania. Ciekawe i ładnie wytłumaczone. Mimo że po angielsku obejrzyj sobie, zamiast od razu brać pliki źródłowe.

Autor robi to z wykorzystaniem mysql. Poczytaj sobie lepiej o mysqli lub PDO i prepared statements.

Dobra coś mi tam działa mam już cały kod i pliki. Kiedy ktoś się rejestruje wyskakuje mi błąd

Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in C:\wamp\www\Nowy folder\includes\userFunctions.php on line 85

You are registered, you have been sent an email

85: mail($to, $subject, $message, "From:$from\n\r");

Jeszcze kiedy ktos sie rejestruje zapisuje sie w bazie danych wszystko się samo wyczytuje ale jak to będzie w sieci przecież komputer będzie wyłączony jak się zapisze do bazy ??