System "odświeżony" po usunięciu 2 plików

usunęłam 2 nieznane pliki, ponieważ pojawiły się “znikąd”. pierwszy plik o nazwie “ntuser.dat. LOG2” oraz drugi “NTUSER.DAT” użyłam programu “unlocker” bo normalnie nie chciały się usunąć. pojawił się komunikat że pliki są w użyciu i zastaną usunięte po ponownym uruchomieniu komputera, po czym ponownie uruchomiłam komputer i ku mojemu zdziwieniu wszystkie ustawienia poszły się … ! pulpit został oczyszczony, przywrócone podstawowe ustawienia np pasek boczny, ikonki przy pasku zadań, usunęły się dane przeglądarki i wszystko inne. komputer wygląda jak po formacie ale wszystkie pliki są “gdzieś” pochowane i jedynym rozwiązaniem jest szukanie. internet też chodzi jakby nie chciał… dodam jeszcze że przed tym wszystkim ukryłam folder “pulpit” który znajdował się w folderze “pobieranie” i zawsze pojawiał z powrotem po usunięciu, ale to chyba w niczym nie przeszkadza. jeszcze zauważyłam że adres do folderu np pobieranie nie ma mojej nazwy użytkownika lecz “C:\Users\TEMP\Downloads”. przeskanowałam kompa Malwarebytes’ Anti-Malware ale nic nie zostało wykryte, nic więcej nie chciałam robić żeby znów czegoś nie “uszkodzić”. proszę o pomoc ! :frowning:

jeszcze przy włączaniu pojawia się informacja “trwa budowanie pulpitu” czy coś w ten deseń…

NTUSER.DAT to pliki z danymi użytkownika - nazwa, ustawienia pulpitu, programów, folderów, dokumentów itd - dosłownie wszystko co sama personalizujesz w systemie Windows-wszystkie ustawienia użytkownika zniknęły razem z plikami. Masz teraz 4 rozwiązania:

  1. ściągnąć program do odzyskiwania plików i spróbować te dwa pliki odzyskać (może się nie udać bo nie każdy plik da się odzyskać, ewentualnie mogą się odzyskać ale działać wadliwie)

  2. Wykonać przywracanie systemu sprzed momentu kiedy je usunęłaś (jeżeli masz punkt przywracania systemu PRZED tym zdarzeniem)

  3. Ustawić wszystko na nowo (ale z racji że teraz wyrzuca Ci jakieś dziwne komunikaty to to może być najgorsze rozwiązanie generujące potem kolejne błędy i niestabilne działanie komputera)

  4. Zrobić format i zainstalować wszystko od nowa (najpewniejsza, ale i wymagająca czasu metoda)

punkt przywracania systemu okazał się zbawienny :slight_smile: od razu lżej na sercu… :wink: dziękuje za pomoc :slight_smile: