System operacyjny dla netbook-a

hej, mam problem kupiłem ostatnio http://allegro.pl/promo-mini-netbook-laptop-7-wifi-2gb-hd-i1250126839.html i mam problem jaki najlepiej na nim zainstalować system (jakaś dystrybucja linuxa), nie cierpię windy na takich urządzeniach, i pytanie jakim kablem go podłączyć do normalnego kompa (USB męski-męski) z góry dzięki

:expressionless: Szok - co to za chińska tandeta? Moja komórka ma lepszy procesor. ;/

Już ja widzę to “HD” na 7 calach :smiley:

Nie bez powodu jest tam zainstalowany taki system. Używanie innego może okazać się katorgą.

Współczuję wyrzuconych pieniędzy

  1. Ubuntu Netbook Edition -mogą być problemy bo na prawdę zakupiłeś slaby sprzęt

  2. Lubuntu - to powinno chodzić lepiej ale bez rewelacji

  3. Fluxbuntu - będzie zdecydowanie chodziło najlepiej (pokusił bym się o stwierdzenie, że będzie chodziło dobrze :slight_smile: )

P.S.

Większość nawigacji ma lepsze podzespoły niż ten “netebook”

Omg nie wiem kto i gdzie robi coś takiego ale produkcja chyba się mieści w garażu przy misce ryżu i sake.

Co do Systemu to z takimi parametrami … Ubuntu może lub Xubuntu lepiej słyszałem ze szybciej działa Xubuntu ale musisz wypróbować.

Bardzo lekki system to Elive bazuje na Debianie ale nie wiem czy to jest opensource w 100 procentach http://www.elivecd.org/

Z resztą kolega wyżej podał nawet lepiej tutaj też na uwadze trzeba mieć pojemność HDD

No właśnie. Jak już napisałem - nawet mój telefon ma lepszy procesor (ARM 386MHz)

Choć możesz wypróbować Elive:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Elive

“notebook” czy tam “netbook” jest słaby ale potrzebny tylko do łączenia się z netem, za granicą dla sprawdzenia e-maili na telefonie nie lubię pisać, więc tylko takie coś mnie ratuje a laptopa nie kupuję gdyż w domu używam stacjonarnego

teraz tylko podłączenie do stacjonarki USB męski-męski?

Prościej skrętaczem :wink:

Ogólnie to rozróżnia się USB-A/B (rodzaj wtyczki), wielkość (mini- itp) i tryb urządzenia (master, slave).

przemekx16 , pomijając parametry tego “czegoś” to zmiana systemu może na tym w ogóle nie być możliwa, wiele tego typu zabawek nawet nie ma biosu tylko coś bioso-podobnego w czym nawet nie przewidziano możliwości bootowania z czego innego niż pamięć flash na której jest win ce.

To jest jedynie zabawka, znajomy dostał coś podobnego za free - tnie się to przy przeglądaniu stron www (za mało pamięci), tnie przy odtwarzaniu mp3 (za mało pamięci), innych zastosowań to już nawet nie próbowaliśmy.

Mnie też żal twoich wyrzuconych pieniędzy, jakbyś je dał na jakąś akcję charytatywną to byś se przynajmniej to odliczył od podatku.

jak coś to sprzedam stracę z 50 dych, ale ktoś to na pewno kupi jest straszny popyt na to

E tam dorzuć jakiś tani grafis, to pomaga :]

Haha ale w ciula zrobili, to ja kupiłem o podobnej konfiguracji peceta na serwer (z zasilaczem Fortron :D)

Jeśli jest tam BIOS :lol: Może spróbuj Symbiana wgrać :lol:

@wacek4

Chyba lecisz w kulki. Żaden wymieniony przez Ciebie system nie nadaje się do normalnej pracy.

Forki Ubuntu za ciężkie, może ArchLinux + Blackbox.

Bo tanie i opisane tak żeby ludzie dali się złapać. Możesz sobie z Debianem spróbować, jest wer na proce ARM.

sprawa zakończyła się po mojej myśli, kasa została mi zwrócona :wink: