System operacyjny Windows 7- czy da sie zrobić jego kopie?

Siema kupiłem nie dawno laptopa Toshibe :slight_smile: . Pytałem się w sklepie czy będzie w zestawie Windows- “jak bym chciał go zformatować”, odpowiedziano mi, że przy pierwszym uruchomianiu będzie możliwość zrobienia legalnej kopi. Wróciłem do domu, poszedłem do kolegi, bo ja za dobry w tych klockach nie jestem :stuck_out_tongue: u niego włączyliśmy pierwszy raz kąputer-kolega powiedział mi że nie można zrobić legalnej kopi Windowsa i że do tego trzeba jakieś klucze. Więc nie zrbiliś my tej kopi, mylę, że ktoś mógł by mi pomuc"zrobić kopie" proszę o to ![-o<

Ten Twój kolega to jakiś mało rozgarnięty jest :-). Pomijając cały ten bałagan licencyjno-legalościowy, w przypadku komputera z preinstalowanym systemem OEM, gdzie często gęsto producent nie daje płytki pochodzącej “z tłoczni Microsoftu”, że się tak wyrażę zrobiona własnoręcznie płyta z systemem to jedyne jego źródło w przypadku kłopotów.

Poszukaj w Menu start albo instrukcji od lapka jakiegoś Toshiba Recovery CD/DVD creatora czy coś w tym stylu. Jeżeli nie znajdziesz, jeżeli kolega instalując system coś “popsuł”, radzę jak najszybciej zrobić obraz partycji systemowej jakimś przeznaczonym do tego programem GPartEd, Image for Windows, DriveImage XML, DriveSnapshot, itp, itd. Płytkę schować w bezpiecznym miejscu i używać w razie jakiejś większej katastrofy z systemem.

Masz dwa wyjścia:

1 - robisz kopię partycji Recovery (jeśli ten Twój kolega nic z nią złego nie zrobił) i Masz obraz systemu taki jaki przygotowała Toshiba (system operacyjny, sterowniki i dodatkowy soft) - 100% legalności

2 - robisz kopię nośnika Windows 7 od znajomego i w razie czego instalujesz z tej kopii na Swoim kompie, posługując się kluczem produktu z naklejki na obudowie laptopa (pamiętaj, żeby przed instalacją pobrać wszystkie sterowniki do komputera ze strony Toshiby;

Pozdrawiam

Witam!

Kolega “wislakKR” ma jak najbardziej rację. Jeżeli nie posiadasz płytki z Windowsem to możesz użyć kopii oryginalnego nośnika oem. Jedynym warunkiem jest posiadanie licencji (naklejki z kluczem od spodu). Na marginesie jednak Toshiba dołącza oprogramowanie do tworzenia obrazu recovery. Jeżeli jednak nie ma takowego programu można użyć np. Ghosta.