System pamięta starą lokalizację sterowników. Jak to ominąć

Witam.

Mam dosyć nietypowe pytanie odnośnie instalacji nowych sterowników różnej maści.

Nieraz mam tak że odinstaluję sterownik od karty graficznej lub dźwięku, normalnie lub poprzez menadżer urządzeń (nawet w trybie awaryjnym). Tak samo też instaluję nieraz sterowniki, poprzez menadzer urządzeń a nie kreator dołączony do pakietu.

Kiedy już odinstalowałem sterowniki i chcę zainstalować inne, poprzez menadzer urządzeń, w czasie instalacji instalator prosi mnie o jakiś plik z “starej lokalizacji”. I nawet jak podam ten plik z nowej to i tak dalej ponawia komunikat o ten plik.

Jak w takim razie wymazać z systemu, czy tam czegokolwiek innego, aby windows xp sp3 nie zapamiętywał takich rzeczy… lub coś w ten deseń ?

Zainstaluj linuksa?

A tak serio to obawiam się że będzie konieczny format. Najlepiej zrób kopię zapasową np northon ghostem i cofaj sobie raz na 2 tygodnie :).

Chętnie ale kiedyś. Ma jedną wadę, mało sterowników, mało aplikacji itd. itp.

Raczej tylko format. Szkoda czasu na zabawy z jakimiś kopiami zapasowymi :slight_smile:

Liczyłem że to jest do rozwiązania…

Przez taki fant np. nie mogę wgrać starszych serowników dźwięku (samych, bez panelu sterowania) poprzez menadzer urządzeń. Ciągle woła o starą lokalizację i sypie błędami o plik, bo niby mu się nie podoba.