System pamięta starą lokalizację sterowników. Jak to ominąć

(I4rock) #1

Witam.

Mam dosyć nietypowe pytanie odnośnie instalacji nowych sterowników różnej maści.

Nieraz mam tak że odinstaluję sterownik od karty graficznej lub dźwięku, normalnie lub poprzez menadżer urządzeń (nawet w trybie awaryjnym). Tak samo też instaluję nieraz sterowniki, poprzez menadzer urządzeń a nie kreator dołączony do pakietu.

Kiedy już odinstalowałem sterowniki i chcę zainstalować inne, poprzez menadzer urządzeń, w czasie instalacji instalator prosi mnie o jakiś plik z "starej lokalizacji". I nawet jak podam ten plik z nowej to i tak dalej ponawia komunikat o ten plik.

Jak w takim razie wymazać z systemu, czy tam czegokolwiek innego, aby windows xp sp3 nie zapamiętywał takich rzeczy... lub coś w ten deseń ?

(Sirserega Pb) #2

Zainstaluj linuksa?

A tak serio to obawiam się że będzie konieczny format. Najlepiej zrób kopię zapasową np northon ghostem i cofaj sobie raz na 2 tygodnie :).

(I4rock) #3

Chętnie ale kiedyś. Ma jedną wadę, mało sterowników, mało aplikacji itd. itp.

Raczej tylko format. Szkoda czasu na zabawy z jakimiś kopiami zapasowymi :slight_smile:

Liczyłem że to jest do rozwiązania…

Przez taki fant np. nie mogę wgrać starszych serowników dźwięku (samych, bez panelu sterowania) poprzez menadzer urządzeń. Ciągle woła o starą lokalizację i sypie błędami o plik, bo niby mu się nie podoba.