System po załadowaniu resetuje się


(Mpk86) #1

Witam,

mam duży problem, komputer po załadowaniu systemu włacza się, ale za nim zdąże coś zrobic automatycznie się resetuje. dziala tylko w trybie awaryjnym. Mam nowy dysk i system, bo wczesniejszy dysk padl mi prawdopodobnie przez trojana. oddalem kompa do naprawy, teraz mam 2 partycje 1 z systemem 2 ze starymi danymi. dane zanim zgrali przeskanowali antywirem i usuneli wirusy. Pomocy co ma robic?

Log HT

http://wklej.org/id/52ce08556c

Log CF

http://wklej.org/id/a9baffaa4f

Log SR

http://wklej.org/id/3b4019af28

Aha to się dzisiaj zaczęło kiedy zainstalowałem avasta i zrestartowałem kompa. przed avastem w naprawie zainstalowali mi AVG. nie wiem może pogryzły się te antywiry. w każdym razie usunąłem oba i problem jest ten sam :\

Teraz zrobiłem skan avastem, wyłapał mi 2 razy "Win32:Trojan-gen {Other}", "Win32:Adware-gen [Adw]", "Win32:Small-AFK [Trj]", "Win32:Gadu-C [Trj]". Usunąłem avastem, ale nadal sie restartuje. Pomóżcie tymi narzędziami, jakie programy zastosować?


(Gutek) #2

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222

Zmiana zasad wklejania logów na forum - viewtopic.php?f=16&t=213350

Użyj Debugging Tools for Windows i daj log - http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in ... topic=15.0


(Mpk86) #3

Jestem w trybie awaryjnym, bo tylko tak mi działa komputer. Kiedy chcę zainstalować Debugging Tools for Windows wyskakuje komunikat "Administrator skonfigurował założenia systemowe, aby zapobiegały tej instalacji". Co teraz? Jestem laikiem.

A tych plików .dmp z dzisiaj jest aż 11, sprawdzałem.


(Gutek) #4

Zobacz jeszcze w ten dziennik zdarzeń:

Start>>>Uruchom>>>eventvwr

Co ostatnio było instalowane? Co było robione? Oprócz tego co napsiałeś.


(Mpk86) #5

To tak, dzisiaj w naprawie zgrali mi 50 gb danych z uszkodzonego (zarażonego) dysku. Mam 2 partycje. Te wirusy, które wykrył avast były na tej partycji z danymi ze starego dysku:\ W domu zacząłem instalować programy: sterowniki do myszki, mozilla, opera, utorrent i nastepnie avasta. Po instalce avasta standardowy reset, po którym komp zaczął szaleć. w trybie awaryjnym odinstalowałem antywira AVG, który mi wrzucili w naprawie. potem tez avasta odinstalowalem, ale nie pomoglo. teraz avast znów u mnie chodzi.

Błąd w systemie:

Service Control Manager

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

Aavmker4

Fips

intelppm

Błąd

2008-01-15

ati2mtag

Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 45062 ) w źródle ( ati2mtag ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: .


(Gutek) #6

Błąd sterownika ati2mtag - viewtopic.php?t=204758


(Mpk86) #7

A już było dobrze. No więc tak. Zainstalowałem najnowsze sterowniki ati i było ok. Przestał sie resetować. Przy starcie kompa wyskakuje informacja o błędzie aplikacji mom.exe. Kiedy chcę otworzyć ati Control Panel wyskakuje błąd cli.exe. Z tym da się żyć. Ale gdzieś po godzinie kiedy chciałem zainstalować firewalla wyskoczył błąd msiexec.exe. to spróbowałem zainstalować office,a i znowu wyskoczył błąd msiexec.exe. Z tym, że komp się zresetował i teraz sytuacja wróciła do tej z początku. Nadal się resetuje. Wydaje mi się, że to jednak chodzi o tę kartę graficzną i sterowniki. Może karta jest uszkodzona?

W podglądzie zdarzeń w systemie znowu jest

ati2mtag

2008-01-17 Tylko teraz taki komunikat:

CRT invalid display type

Service Control Manager

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

Aavmker4

Fips

intelppm

a w aplikacjach

Application Error

Aplikacja powodująca błąd msiexec.exe, wersja 3.0.3790.2180, moduł powodujący błąd msi.dll, wersja 3.1.4000.4039, adres błędu 0x001012f9.

Msi to moja sieć internetowa, ale nie wiem czy w tym znaczeniu.

Jakbym odinstalował sterowniki ati to pewnie przestałby się resetować, ale nie mogę nie mieć zainstalowanej karty graficznej. Co robić?

Jeszcze logi

CF

http://wklej.org/id/73430ba5bc

HT

http://wklej.org/id/dafbab0e13

SR

http://wklej.org/id/94b1287b2a


(Gutek) #8

Ze sterownikami spróbuj jeszcze raz - viewtopic.php?t=76390


(Mpk86) #9

To nie karta...

Usunąłem wszystkie sterowniki ati, śmieci ati też, zainstalowałem nowe i znów to samo. To usunąłem jeszcze raz i zainstalowałem sterowniki z oryginalnej płyty cd (tak z ciekawości). Też nic. Nawet jak nie miałem zainstalowanej karty to też się zaczął resetować:confused: W podglądzie zdarzeń zniknął ati2mtag, mimo to żadnej poprawy. Wsadziłem starą kartę geforce mx i też to samo! A nawet gorzej, bo pulpit nawet się nie pojawia czyli jest taka sama sytuacja jak przed oddaniem kompa do naprawy. W tym momencie już wiem, że dałem się zrobić w bambuko z kupnem nowego dysku, stary niby padł. Ale skoro ten nie padł to tamten pewnie też. Mniejsza o to. Nadal nie wiem co jest przyczyną restartu. Może płyta główna? Albo zrobić reinstall windowsa? Teraz mam SP2, ale to raczej nie ma żadnego znaczenia. Wiedzy informatycznej nie mam, ale teraz nawet wyobraźni mi brak. Co to może być? Aha, a te wirusy co miałem nie mogły czegoś stale uszkodzić? Bo zanim cały ten problem się zaczął (poniedziałek) avast pokazał Win32:Trojan-gen {Other}. Obecnie po gruntownym skanie jest cicho.

Edit

Koniec zabawy, poszedł format C i teraz działa. Mam nadzieję, że tak zostanie.