System podczas instalacji nie widzi dysku na laptopie

Witam wszystkich.

Mam problem a mianowicie jestem zmuszony zrobić formata i zainstalować nowy system na laptopie HP Compaq nx 6310. Aktualnie jest Windows XP Home Edition.Chcę zainstalować XP Professional sp2. Kiedy go uruchamiam z płyty i odpalam instalkę windowsa to wyskakuje mi błąd że nie widzi dysku twardego.Nie wiem co z tym zrobić.Czytałem trochę na necie co do jakichś sterowników SATA ale nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.Jeżeli ktoś mógłby to bardzo proszę aby mi wytłumaczył.

Po prostu poszukaj w sieci sterowników SATA do kontrolera dysku twardego, Zintegruj je z systemem programem nlite i zainstaluj powinno ruszyć bez problemu.

Drugi sposób to przełącz w BIOSIE tryb pracy IDE/ATA i powinno być ok.

Po prostu Windows XP nie ma w instalatorze sterowników SATA i nie jest w stanie takiego dysku wykryć.

aha czyli przed instalacją systemu mam zmienić ten tryb pracy IDE/ATA, później zainstalować system , i po instalacji znowu je4 włączyć?Tylko jak ja mam to w biosie zmienic? Enabled–>Disabled?

ale sp2 ma obsługę sata sprawdź czy dysk nie jest uszkodzony programem HDDtune

Windows XP Professional czy to SP 2 czy SP3 nie ma wbudowanych sterowników SATA. Sam to przerabiałem.

Ma je dopiero Windows Vista oraz Windows 7