System pokazuje mi zbyt mało pamięci ramu, niż ma laptop

Witam, mam laptopa lenovo ideapad y530, na systemach 64 bitowych jest te 3GB które ma laptop, natomiast w 32 bitowym XP pokazuję mi 2,46 GB Ram, w stacjonarnym komputerze mam 4 GB i pokazuje na XP równe 3 GB Ram, skoro z tego co czytałem XP ma ograniczenie do 3, lub 3,25 GB, to dlaczego na laptopie nie pokazuje mi tych 3 GB ?? Pozdrawiam

Może grafika zintegrowana i nie ma własnej pamięci.

zainstalowany min SP2?

System 32 bitowy adresuje 2*32 bajtów czyli 4294967296 bajtów pamięci :stuck_out_tongue:

W zależności od urządzeń peryferyjnych ta ilość wacha się od 2.25 do 3.75 gb pamięci :stuck_out_tongue:

Dzisiejsze zintegrowane grafiki przy wyświetlaniu pulpitu biorą 8 mb także nie przez nią :stuck_out_tongue:

Zależy to od kontrolerów sata, pci itp. :stuck_out_tongue:

Może po prostu przestrzeń adresowa zajmowana przez urządzenia to 4096-2460=1636 mb czyli ponad 1.5 gb :stuck_out_tongue:

Jest to całkiem możliwe i nie zmienisz tego :wink:

Pozostaje instalka 64 bitowego systemu :smiley:

ja mam grafikę osobno, nVidia 9600 GS, nie mam żadnej zintegrowanej także nie wiem, na stacjonarnym jest nVidia 9600 GT, stery, wszystko doinstalowane itp. i dalej w polu siedzę, nawet zainstalowany SP3 :slight_smile:

Tak jak kolega wyżej pisał:

Masz system 32 bitowy i dlatego tak Ci pokazuje.

Zainstaluj system 64 Bitowy i będziesz miał 4 GB, z tego co sie orientuję to XP jest tylko w wersji 64bitowej po angielsku, więc musisz zainstalować Vistę albo Windows 7.