System przestaje reagować przy ładowaniu pulpitu

System uruchamia się tylko w trybie awaryjnym. Podczas normalnego uruchomienia i wpisania hasła wyświetlany jest jedynie ekran “Zapraszamy” i na tym się już kończy. Nie ma możliwości dalszej pracy. Instaluje wszystkie aktualizacje, posiadam antywirusa, nic podejrzanego nie instalowałem. Czyżby czekała mnie reinstalacja systemu?

Hej,

Próbowałeś uruchomić komputer w ostatniej, dobrej znanej konfiguracji? Być może instalowałeś jakiś sterowniki, który nie jest podpisany cyfrowo i stąd problem. Spotkałem się z identycznym problemem, gdy instalacja oprogramowania do telefonu powodowała, że system zawieszał się na pasku Zapraszamy.

Jeśli ostatnim czasem nie instalowałeś zupełnie nic, warto będzie przeskanować komputer w trybie awaryjnym, przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Próbowałem i nic. jakiś inny pomysł macie?

Hej,

Ale czego próbowałeś? Uruchomienia w ostatniej dobrej znanej konfiguracji? A co z trybem awaryjnym? Próbowałeś tak uruchomić komputer?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przepraszam że się nie rozpisałem ale chyba już wszystkiego próbowałem

Hej,

:arrow: W ogóle masz aktywne przywracanie systemu? Jeśli tak, to uruchom komputer w trybie awaryjnym i spróbuj przywrócić system do któregoś z punktów.

:arrow: A jakie były wyniki skanowania programami Malwarebytes Anti-Malware oraz Dr.WEB CureIt!? Znalazły jakieś problemy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Doszedłem do tego, że system uruchamia się jeżeli po ukazaniu się okna logowania odczekam kilka minut i dopiero się zaloguję. W przypadku natychmiastowego zalogowania się zatrzymuje się z niebieskim ekranem “Zapraszamy”. Jedynie po wstrzymaniu systemu odpala się normalnie po zalogowaniu bez zbędnego czekania.

Co może być tego powodem? Proszę o pomoc bo jest to troszkę uciążliwe.

Hej,

A co z tymi wynikami? Być może to szkodliwe oprogramowanie powoduje wspomniany problem.

Raczej na pewno jest jakiś proces, lub cała ich grupa, która mocno obciąża komputer na starcie, przez co próba zalogowania kończy się zawieszeniem komputera. Wybudzenia komputera po stanie wstrzymania nie uruchamia na nowo procesów tak jak start systemu, więc tutaj akurat logiczne, że problem leży w usługach bądź procesach, które startują wraz z systemem. Co to może być: problem z antywirusem, zaporą sieciową, próba mapowania dysków sieciowych i wiele, wiele innych. Na początek podaj więc:

:arrow: Jakiego antywirusa używasz,

:arrow: Jakiego używasz firewalla (zapora sieciowa),

:arrow: Czy używasz mapowania dysków sieciowych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Żadnych problemów nie wykryto.

Używam AVASTA

poza AVASTem nic więcej

nie używam

Hej,

Czyli przynajmniej takie pocieszenie, że nie jest to sprawka wirusa.

W ustawieniach Avasta zaznacz, by usługi programu ładowały się dopiero po załadowaniu innych usług systemowych. Z tego, co pamiętam - bo nie mam teraz dostępu do komputera z Avastem - ustawienie to znajduje się w zakładce Zaawansowane w ustawieniach programu.

:arrow: A jak wygląda autostart? Może w nim są procesy, które tak mocno spowalniają start systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kolega proponował przywracanie systemu. Dlaczego nie chcesz?

Istnieje możliwość przywrócenia systemu z płyty, nawet gdy system nie uruchamia się. Istnieje taka możliwość w przypadku Visty i 7. Czyli

  • uruchomienie komputera z płyty Windows 7 i wybór języka

di-MTIP.png

  • w lewym dolnym rogu wybór opcji Napraw komputer

di-RV42.png

  • wybór systemu

di-LEVO.png

  • na ekranie, który zostanie wyświetlony opcja Przywracanie systemu i przywrócenie komputera do wybranego punktu przywracania systemu.

di-ZXKF.png

Jest to o tyle interesujące, że opcja napraw komputer pozwala choćby na wykonanie kopii danych, gdy system się nie uruchamia. Wystarczy wybrać opcję Wiersz polecenia, wpisać notepad, w oknie Notatnika wybrać Plik - Otwórz, i możemy graficznie przerzucać dane z naszego dysku np. na pendrive. Wystarczy płyta Windows. Szczegóły w demonstracji Środowisko WinPE 2.0: http://www.dobreprogramy.pl/Srodowisko- … 11288.html

Inna sugestia - odinstalowanie Avasta na chwilę i sprawdzenie jak będzie. W celu usunięcia Avasta można użyć narzędzia avast! Uninstall Utility

http://www.avast.com/uninstall-utility

http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins … 17962.html

Przejrzyj: windows-zawiesza-sie-ekranie-zapraszamy-t483583.html?hilit=update

vista-nie-laduje-sie-t484584.html?hilit=przywracanie

Przywracanie systemu nic nie daje.

Zmiana ustawień oraz wyłączenie osłon AVASTa również nic nie dają.

Znalazłem zatrzymaną usługę windows defender, którą nie da się uruchomić i wskazuje błąd 0x80092003.

Jest również jedna aktualizacja, która nie potrafi się zainstalować KB915597.

Hej,

A próbowałeś chociaż więcej niż jednego punktu?

A co z samym usunięciem Avasta?

Aktualizacja ta dotyczy właśnie Windows Defender’a - być może błąd z nią uniemożliwia uruchomienie usługi w systemie. Aczkolwiek w żaden sposób nie powinno to wpływać negatywnie na działanie systemu.

Przeglądałeś powyższe?

Pozdrawiam,

Dimatheus