System przestał reagować i sam się wyłącza

Zacznę od tego , że nie bardzo się łapię gdzie mam ten wątek umieścić , bo jednocześnie chyba pasuje tu i gdzieś indziej . Jeżeli źle umieściłam wątek proszę napisać . Teraz o problemie :slight_smile: Niby nic a jednak coś . Od pewnego czasu w szóstym komputerze , który mieści się w moim osiedleniu “pokoju” wystąpił pewien problem “floppy disc 40 files” No więc tutaj chyba chodziło o stacje dyskietek . Nawet nie wiem jakim sposobem ten problem wyskoczył , ale go zwalczyłam szybko . Jednakże nie wiem czy dobrze . Więc opowiem po kolei co zrobiłam.

Weszłam do BIOSU na zakładkę Standard CMOS Features . Zmieniłam opcje Drive A na NONE . Potem powędrowałam do zakładki Advanced BIOS Features . No ogółem w skrócie wyłączyłam wszystko co dotyczy Dyskietek żeby mi z nich nie botowało i w ogóle . Wszystkie ustawienia z botowaniem ok, wiadomo płyta CD ma startować jako pierwsza bo te dyskietki to przeżytek. No i gitara . Wszystko dobrze nic ma już tego komunikatu. Tylko teraz nie pokoi mnie problem . Bo jakimś cudem nie wiem czemu uszkodził mi się system Win VISTA . Więc postanowiłam że naprawię go z płyty lub też na nowo zainstaluje . Niestety nic z tego nie wiem czemu ale komputer gaśnie sam z siebie . Gdy zaczyna się instalacja lub naprawianie systemu od automatycznie się wyłącza . Ostatnie mi czasy ten komputer miewa jakieś dolegliwości ponieważ po ostatnim popsuciu się też uszkodził się system , ale nie gasło nic wszystko było w porządku . Miałam 3 dyski, 2 siedzą w środku komputera jeden leżał bezużytecznie , ale wiadomo jak z dyskami mogą się czasem popsuć . Teraz pytania są do was : Czy możliwe że te dyski są popsute ? Co mam zrobić z tym problemem? Jak go naprawić ?