System recovery -bardzo ważne pytanie

witam,kupiłem w USA laptopa hp pavilion 6110us,i nie mam płytki z windowsem tylko musiałem sobie wypalic tz dysk recovery(3płyty dvd),utwożyc taki dysk ratunkowy mozna raz…(żenujące),mam pytanie,co jeżeli skasuje się,popsuje, po prostu zdechnie partycja d z tymi ratunkowymi plikami?(takowa istnieje) czy jezeli uzyje do odzyskania popsutych partycji płyt ratunkowych to będę miał na nowo ta partycje?(recovery) a jeszcze jedno,co jak te plyty ratunkowe np pekną i niechcący skasuje partycje d z recovery to co strace prawo do windy??

Tak, będziesz miał na nowo tę partycję. Płyty recovery służą do jej utworzenia, a dopiero potem z tej partycji jest przywracany (w razie potrzeby) system. Ja, kupując laptopa w Polsce, też nie dostałem “instalki” systemu na płycie, tylko na ukrytej partycji. Też musiałem zgrać ją na płyty. Jeśli obawiasz się zniszczenia płyt recovery, to zrób ich kopie. Prawa do Windowsa nie stracisz - zawsze możesz też poprosić sprzedawcę o przesłanie (często odpłatne) płyt recovery.

Niedawno mój znajomy zgubił płyty recovery od swojego laptopa, a można utworzyć je - tak jak piszesz - tylko raz. Wysłał więc maila do sprzedawcy z opisem problemu. Sprzedawca w ciągu dwóch dni przysłał mu za darmo 3 płyty recovery.

no tak tylko ja kupilem laptopa w Usa

tu link do strony

http://www.frys.com

popatrzcie na prawdiwe ceny,nie to co u nas ,drożyzna i cześci z ietnamu :frowning:

Hp Polska powiedzieli że nie obsługują tego modelu…też mi serwis…