System recovery options

Witam,

Mój problem wygląda następująco :

Mam laptopa ASUS KN50IN z systemem VISTA HOME PREMIUM

Wczoraj sprzęt działał przez kilka godzin, przez noc był podpięty do ładowarki i przeszedł w stam wsztymania, po 3 godzinach bez problemu odpalił się z tegeo stanu i działał bez prblemów.

O 8:00 wyłączyłem laptopa i po godzinie znów go uruchomiłem ale zamiast systemu wyskoczyło mi okienko :

SYSTEM RECOVERY OPTIONS, postąpiłem zgodnie z wskazówkami i po 5 minutach wyskoczyło mi , że :

Startuo Repair Connot repair this computer automatically

Nie mam pojęcia o co chodzi .

Proszę o pomoc.

DZIĘKUJE

Chodzi o to, że narzędzie rozwiązywania problemów ze startem systemu nie dało rady naprawić problemu. Czyli wychodzi na to, że uległ uszkodzeniu jakiś plik, którego nie dało rady naprawić… Na początek uruchom komputer z plyty z windowsem i po wybraniu języka zamiast instaluj wybierz napraw komputer i zrób przywracanie systemu. Jeżeli masz wyłączone przywracanie systemu, lub przywracanie systemu nie pomoglo, zapoznaj się z metodą Ręczna podmiana plików Vista, która jest opisana na stronie:http://www.searchengines.pl/Metody-naprawy-Vista-t124843.html

Niestety nie posiadam płyty z Vistą , bo instalacja odpaliła się z automatu przy uruchomieniu laptopa.

Czy istnieje mozliwosc odzyskania damych z innych partycji.

Czy nic im sie nie stanie jeśli odpalę całkowite WINDOWS COMPLETE PC RESTORE, albo czy jest jakis program dzieki ktoremy wejde w kompa bez odpalania systemu zeby skopiowac to co najwazniejsze.

A i jak nap odpalic laptopa bezposrednio z plyty cd , bo komenty “del” i SHIFT +F10 jakos nic nie daja.

jeżeli miałeś ważne dane na innej partycji niż dysk C to dobrze ,nie stracisz nic nawet po formacie dysku C i zainstalowaniu systemu od nowa! :slight_smile:

nigdy nie trzymaj ważnych informacji lub plików na dysku C! !!

Uffff to mnie uspokoiłeś :slight_smile:

Mam taka płytkę : RECOVERY DVD ASUSTEK COMPUTER

WINDOWS VISTA RECOVERY MEDIA FOR WINDOWS VISTA PRODUCTS 32 BIT

czy dzieki niej odpale instalacje nowego systemu

Z tego co rozumiem, masz system preinstalowany. Opcję restore możesz wybrać, ale utracisz wszystkie dane, ale możesz je odzyskać wybierając command prompt, wpisując w notepad. Teraz wchodzisz w file, open, zaznaczasz all files i przekopiowac dane klikając ppm na plik i wybierając copy a następnie paste…

Trochę za dużo mądrych informacji.

Powiedz mi proszę jak mam uruchomic nową instalację Visty, żebym nie stracił danych na innych partycjach.

To jest troszkę “Rosyjska Ruletka”,czasem Recovery przywraca cały dysk do stanu fabrycznego,czyli czyści wszystko.Ale w Asus wygląda to inaczej,jak uruchomisz Recovery z płyty zostaniesz zapytany co chcesz zrobić,będą 3 opcje do wyboru,jak dobrze pamiętam pierwsza będzie mówiła o sformatowaniu partycji C: i zainstalowaniu na niej systemu,co do kolejności mogę się mylić,szukaj w tym wypadku opcji mówiącej o formatowaniu C:.Dwa pozostałe komunikaty dotyczą sformatowania całego dysku i scalenia wszystkich partycji w jedną i również sformatowania.Uważne czytanie komunikatów powinno dać możliwość uniknięcia skasowania danych.Na 90% komunikaty będą po Angielsku.

W Asusach jest dokładnie tak, jak napisał semtex. Naciśnij podczas uruchamiania laptopa F9, to jest dostęp do partycji recovery (domyślnie ukrytej). Tam aplikacja zapyta Cię, czy chcesz zrobić recovery, następnie wybierasz jedną z 3 opcji:

:arrow: Formatowanie tylko partycji C: i wgranie na niej systemu

:arrow: Formatowanie wszystkich partycji, przywrócenie stanu do momentu kupna laptopa ze sklepu

:arrow: Formatowanie wszystkich partycji a następnie scalenie ich w jedną (najgorsze wyjście w razie awarii systemu późniejszej)

Wszystkie komunikaty są w języku angielskim, ale są na tyle banalne, że nie ma problemu większego z odczytaniem właściwej opcji.

PS. nie uruchamiaj z boota z płyty. Nie wiem czemu, ale mi zawsze jak robiłem z niej recovery, wgrywany system był w języku angielskim, natomiast z partycji zawsze po polskiemu :slight_smile:

Tutaj masz ładnie ilustrowaną instrukcję Asusa jak wykonać recovery z ukrytej partycji. Niestety nie mogę wkleić linku bezpośrednio do tej instrukcji, dlatego po kliknięciu na poniższy link wejdź na str. 4, druga pozycja od dołu.

http://support.asus.com.tw/technicaldoc … uage=pl-pl

Chodziło mi o to, że jak uruchomisz kompa z ukrytej partycji, to będziesz miał opcję naprawy autostartu,przywracania systemu, wiersza polecen i chodziło mi o to, żebyś wbrał command prompt i za pośrednictwem notatnika przekopiował sobie dane i przywrócił system… Jeżeli nie czujesz się na siłach kopiować danych w ten sposób, na vortalu dostępny jest program acronis true image 2009 home, który jest na 30 dni i po zainstalowaniu go na innym komputerze możesz wypalić nośnik recovery, spod którego możesz także zrobić kopię zapasową danych i po wykonaniu kopi zapasowej, uruchomić recovery i przywrócić system…

Nie będzie miał takiej możliwości,to co opisałeś daje tylko płyta z czystym systemem.

Wielkie dzięki Panowie za pomoc…

Semtex wielie dzieki za informacje co i jak … :slight_smile: dzieki twoim wskazowka udalo sie to naprawic bez utraty danych

Hitm3n info o wcisnieciu F9, i polskiej wersji uratowalo moj czas…

WIELKIE DZIEKI JESZCZE RAZ

POZDRO