System Recovery-pytania

Witam ostatnio trochę komp mi zamula jes pełno śmieci i chciałbym przeinstalować system ale z Recowery bo zwykłym sposobem nie mam czasu…Mam pytanie czy przez recovery system wykonuje najpierw format poprzednich plików…

Czy jak istnieją jakeś wirusy to zostaną skasowane???

Usuwa poprzednią wersje czyli sam formatuje przez co zostaje wszystko skasowane :slight_smile:

To zależy od producenta komputera,w niektórych przypadkach Recovery formatuje wszystkie partycje i przywraca stan fabryczny komputera,czyli np.po zakupie miałeś jedną partycję,np.180 GB,zrobiłeś sobie 2x90 GB,jest możliwość że po zrobieniu Recovery znowu będziesz miał jedną partycję 180 GB.U mnie na laptopie Asus zawsze dostaję zapytanie co chcę zrobić,czyli mam do wyboru format partycji systemowej,dwóch które posiadam lub scalenie całego dysku.W drugim laptopie MSI formatowana jest tylko partycja systemowa i jest pozostawiony mój układ partycji.Jeżeli chodzi o sam proces Recovery to formatuje on dysk tylko stopień tego działania jest uzależniony od tego jak zaprogramował to producent sprzętu.

tak recovery przywraca stan partycji systemowej do stanu jak był prosto po wyjęciu prosto z pudełka, wiec wirusy powinny zostać usunięte, ale pamiętaj że wirusy mogę być także na innych partycjach niż systemowa :!: