System resetuje się po 10 min od włączenia

Staram się pomóc kumplowi, ale zwracam się z pomocą do was. Otóż gdy włączy kompa po dziesięciu minutach resetuje się. Tyle że po resecie nie wyświetla żadnego obrazu na monitorze. Przechodzi mu wtedy, gdy wyłączy się z kontaktu komputer ale znowu resetuje po jakimś czasie…Nie wiem dokładnie czy przez RAM czy przez kartę graficzną :confused:

Wygląda to na proca, albo mobo, możliwe, że zasilacz. Przeczyść kompa, zmień pastę na procu, przeczyść radiator jeżeli będzie zakurzony, na wszelki wypadek zajrzyj też do psu i ewentualnie przeczyść z kurzu i zobacz czy problem będzie występował. Jeżeli tak, spróbuj go uruchamić na innych pamiątkach. Jeżeli to również zawiedzie, podmień zasilacz.

Dodane 14.01.2011 (Pt) 22:21

Aha, sprawdź, czy nie ma na mobo spuchniętych kondensatorów(wybrzuszenia od góry). Jeżeli tak, zanieść płytę do elektronika i za kwotę w granicy 50 złotych powinien wymienić wadliwe kondensatory. Wymiany na własną rękę odradzam, jeżeli nie ma się wprawy, bo punkty lutownicze szybko się rozgrzewają i można popalić ścieżki i wtedy juz możesz ją wywalić do kosza.

Podaj odczyty z BIOSu i Everesta.

z everesta? jak on nie ma czasu bo po 10min sie wylacza?