System sie dziwnie zawiesza

witam, mam problem z komputerem, a mianowicie wiesza się windows w dziwny sposób. Kilkanaście minut po właczeniu kompa zamraża się pasek startu i pulpit, ale przeglądarka działa, tak zawieszka robi się chyba tylko jak jestem w necie, jak teraz piszę ten post jest to samo. Co dziwne tak zawieszki są po nowej instalacji windowsa, mija miesiac i wszystko jest ok,za jakis czas robię znowu reinstalke i znowu się to powtarza. Pisałem kiedyś na forum o tym i doradzali mi sprawdzic pewne rzeczy,sprawdzilem otóż:

  • wina karty graficznej to nie jest bo mam od niedawna nową i to samo

  • ram tez bo pożyczalem od kumpla

  • dysk wydaje mi się ze tez nie bo sprawdzalem jakimś programem i stan dobry (dzisiaj miał temperaturę 25 c)

więc co???

acazar Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może wylądować w koszu.

Więc może być jeszcze tysiąc i jeden powodów. Podaj konfig kompa, sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Skan AVG AntySpyware 7.5 po update, wklej raport.

Jaki zasilacz (firma i moc)?

celeron 800 mhz

ram 384 mb

nvidia geforce 6200

tych błędów w podglądzie zdarzeń jest od groma, np:

Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D.

lub Na \Device\Ide\IdePort0 został wykryty błąd parzystości.

sprawdzałem wczesniej kasperskym i to co wykrył to usunąłem

niestety nie umiem odpowiedzieć na to pytanie

czy możliwe jest, że to wina bad sectorów ?

Rozkręć budę i zobacz. :wink:

czy chodzi o to Codegen 300 wat ?

przy okazji zauważyłem, że trochę kurzu nazbierało sie w radiatorku, trzeba będzie przeczyścić :mrgreen:

acazar to chyba wina zasilacza. :?

czemu zasilacza, jak dotąd się dobrze sprawował

Bo Codegen to zabójca. I zwykle pociąga za sobą większość podzespołów. Wklej resztę błędów z podglądu o atrybucie “System Error” i “Application Error” :slight_smile:

Start > Uruchom > cmd > wpisz chkdsk x: /f /r – sprawdzi i naprawi błędy na dysku.

x – litera dysku systemowego.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Aplikacja powodująca błąd lsass.exe, wersja 5.1.2600.0, moduł powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x00000000.

Błąd krytycznego procesu systemowego C:\WINDOWS\system32\lsass.exe z kodem stanu c0000005. Komputer musi być ponownie uruchomiony.

W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

A ten Codegen mam juz ze 4,5 lat, myślisz Joan że jak wymienie to będzie ok?

Zapewne tak. Sprawdź dysk:

http://www.liutilities.com/products/win … ary/lsass/

ok wiec doradzcie mi jaki zasilaczkupic bo sie na tym nie znam, patrzylem na allegro to sa dosyc tanie, jaka firme brac i rozumiem że musi być 300 wat ?

Może być większy. Możesz wziąć np. 400 W. :slight_smile:

np. taki ?

http://allegro.pl/item159667146_cisza_nowy_fever_400w_pfc_emi_cena_.html

Tak :wink:

musze odświeżyć temat, kupiłem nowy zasilacz i niestety nie pomogło, ratunku :frowning: