System się nie ładuje - staje na czarnym ekranie


(Ganjifan1) #1

Włączam komputer i przy pierwszym obrazie(czarnym) stopuje ładowanie komputera(Po prostu nie idzie dalej). Co może być w komputerze zepsute lub odłączone ? Dlaczego pytam co może być odłączone ? - mój młodszy brat kiedyś się bawił przy tym komputerze. Nie znam się za bardzo na komputerach ale moje hipotezy : Zepsuty zasilacz lub zepsuty procesor lub ostatecznie jakiś/eś kabel są odłączone. Prosiłbym o odpowiedź i odniesienie się do mojej hipotezy.


(JNJN) #2

A tryb awaryjny, czy działa?. Przy starcie systemu klawisz F8.

System to?

Konfiguracja kompa?


(Ganjifan1) #3

JNJN naszły zmiany. Chciałem sprawdzić to co mi powiedziałeś i teraz z komputerem jest tak :

Włącza się do wybory systemu (bo mam dwa) wybieram i komputer się resetuje.

Dla pewności podłączyłem inny dysk - Wyskakuje tryb awaryjny i normalne uruchomienie i przy tej i przy tej opcji też się restuje.

Sprawdzałem czy to może być wina karty graficznej( nie znam się na komputerach a że miałem taką możliwość to sprawdziłem)i to nie może być jej wina bo podłączyłem stara(spaloną) karte i przy tej starej monitor wogóle nie reagował a przy tej normalnie obraz działa. A chciałem dodać że ta co teraz mam (niby działająca) strasznie sie nagrzewa


(JNJN) #4

Może są błędy na dysku lub zawirusowany lub uszkodzony. Program MHDD i daj zdjęcie ze smart dysku - funkcja F8.

http://www.fixitpc.pl/topic/141-mhdd-po … a-obslugi/

Nie wiadomo co za system na dysku? jakie sterowniki do kontrolera dysku? inne.

Może być zasilacz, pamięć,płyta i inne - wiele możliwości.


(Ganjifan1) #5

Czyli mam wypalić http://hddguru.com/download/software/mh … 4.5iso.zip to na płytę, odpalić to przez cd i zrobić zdjęcie tych ‘parametrów’?

1.Windows xp 2.Nie wiem

Stawiał bym na zasilacz bo już kiedyś był wymieniany - komputer miałem składany może koleś który mi składał dał mi zły zasilacz i ciągle się psuje ?

Ps: Karta graficzna i zasilacz odpadają bo podłączałem kolegi.