System się nie ładuje

Dlaczego system się nie ładuje, wszystko przebiega dobrze do momentu pojawienia się:

Searching for boot recor from floppy … not found

Searching for boot recor from CD-ROM … not found (jak wrzucam płytę, to z niej startuje)

Searching for boot recor from HDD … OK

i tak zostaje, nic się nie dzieje.

Ustaw w Biosie jako pierwszy HDD i spróbuj uruchomić komputer.

climaser wystartuj instalację windowsa z płyty, uruchom konsolę odzyskiwania i wpisz:

fixmbr

fixboot

Problem w tym, że na tym komputerze zainstalowany jest windows ME i nie mam dyskietki, której on wymaga. Jak zrobię formata i zainstaluje XP problem zostanie rozwiązany?

wygląda na to, że pliki startowe został uszkodzone, więc system się nie uruchamia. jeśli sformatujesz partycję i zainstalujesz inny system to wszystko powinno być ok.

Czeka Cię format , walka nie pomoże :frowning:

Nie rób formatu… napisz czy masz albo możesz zdobyć dyskietkę systemową Me, może ktoś znajomy ma jeszcze taki system… jest on do uratowania tak samo prosto jak XP i prawie tym samym sposobem :slight_smile:

OMG , napisał , że nie ma.

No tak, ale ja też pytałem czy może zdobyć, najlepsza jest dyskietka z innego systemu Me (w panelu starowania w opcjach instalatora się takowa tworzy) … więc jak będziesz miał dysk startowy (czy to od kogoś czy też poszukasz sobie obrazu w internecie) to uruchamiasz komputer z takiej dyskietki… i jak wyskoczy ci znaczek zachęty (zazwyczaj A:/>) to wpisujesz dla pewności C: wtedy znaczek się zmienia na C:/> i wydajesz polecenie DIR - jak zawartość dysku wyświetli się na ekranie (będzie to znaczyło iż system ma do niego dostęp) to wpisujesz A: i następnie SYS A: C: co spowoduje przeniesienie systemu z dyskietki na dysk C. Wykonujesz restart (już bez dyskietki) i może się uruchomić Windows… a może się zgłosić komputer cnakiem zachęty C:/> wydajesz polecenie WIN i powinno być dobrze…

jeśli uszkodził się tylko sam obszar rozruchowy system to powinno działać… jak Windows się nie zalatuje to mogło się stać coś poważniejszego z dyskiem, na dyskietce powinny być CHECKDISC i SCANDISC (są (powinny być) też w katalogu WINDOWS/COMMAND na dysku) które przeszukają dysk i wykryją i spróbują naprawić napotkane problemy… jeśli Windows będzie chodził ale wymagał każdorazowego ręcznego uruchamiania trzeba dodać wpis WIN jako ostatnią linijkę pliku AUTOEXEC.BAT

dyskietka startowa

♫scandisk

♫fdisk /mbr

♫scanreg /fix

Oczywiscie Bootowanie jako pierwsze ustaw HDD

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

To może napisze co zrobiłem. Miałem problem ze zdobyciem dyskietki, więc chciałem zrobić formata, co mi się nie udało, ponieważ po załadowaniu plików przez instalatora pojawiał się czarny ekran. Wymiana karty graficznej także nie przyniosła rezultatu - czarny ekran po załadowaniu plików.

Wielkie dzięki za dyskietkę De Niro , ponieważ komputer wrócił do właściciela, dopiero za kilka dni użyje dyskietki i poinformuje o wynikach. Jeszcze raz wielkie dzięki.