System się nie uruchamia, diody na płycie sygnalizują przeciążenie

Cześć wszystkim. Mam mały problem z odpaleniem mojego komputera. A mianowicie problem polega na tym, że po kliknięciu przycisku uruchamiajacego, diody zaczynają migać i całość (wiatraczki etc) też niby próbuje wystartowac. Wszystko wyglada tak jakby energia przepływała pojedynczymi impulsami. W dodatku diody “LED PHASE” na płycie głównej migają razem z resztą lampek. Wnioskuje ze problem leży w przeciążeniu płyty głównej (gdyż właśnie to sygnalizują te lampki). Problem w tym, że od dawna nie podłączałem nic nowego. Próbowałem wyciągać podzespoły, czyścić je itp. Ale nic nie pomaga. Zasilacz działa, bo gdy podpinam dysk zewnętrzny ten zaczyna pracować, jednak sam PC sie nie odpala. Bateria tez sprawna. Jeśli ktoś wie jak odciążyć płytę główną, bądź ma inny pomysł to z góry dzięki :wink:

Podstawowe parametry:

Płyta główna: gigabyte GA-P55M-UD2

Procek: intel i5 750

Karta graficzna: GeForce 9800GT 1GB

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Spróbuj wyjąć baterię biosu i włożyć po kilku chwilach :smiley:

Robiłem tak. Nawet z inną baterią.

Semtex nie mogę teraz edytować tematu bo pisze z iphone’a bo PC NIE DZIAŁA jak widać wyżej :wink:

Tym razem poprawię, jednak edycja z telefonu jest możliwa, dziś ją wykonałem z Windows Phone bez problemu. Przestrzegam, kolejne takie zachowanie będzie kosztowało punkty ostrzeżenia, cytowany post -> kosmos.

podaj markę i moc zasilacza

miałem coś podobnego diody świeciły, witraczki kręciły a nic się nie pokazywało czarny obraz okazało się że to wina zasilacza siadła linia 12V i nie mógł wstać

Zasilacz jest ok na pewno

Przemierzyłeś go miernikiem czy na oko strzelasz? Podaj proszę Markę i Moc…

nie pytam czy według twojej oceny jest ok

chciałem jego marke i moc wszytsko pisze na nim jak otworzysz obudowe możesz też wrzucić zdjęcie

jak sam wiesz lepiej to po co pytasz na forum ?

Fsp group 500W

wypróbuj czy się komputer uruchomi na innym zasilaczu

Wziąłem jakiś stary zasilacz bez wejścia v12 i odpalił no ale sama centralka ofc bez monitora. Kupie nowy zasilacz i powinno styknąć. :wink: