System sie nie uruchamia, out of range

Witam,

Dzis podczas relaksowania sie graniem komputer zlapal zwieche. Ekran najpierw wypelnily jedno kolorowe szlaczki, nastepnie zrobil sie caly czarny. No to go zresetowalem.

Moim oczom ukazal sie komunikat “out of range” na monitorze. Po kazdym kolejnym resecie to samo.

Dla proby podlaczylem kompa do tv, tutaj komunikat brzmi “niewlasciwy format”.

Komputer niedawno zmienil system na Windows 10 po aktualizacji z Windows 7. System 32 bit.

Monitor - Benq G922HDAL

Karta graficzna - Radeon HD 5450

Cos jeszcze podac?

Bardzo prosze o pomoc, czy chociaz wskazanie co jest problemem

Pozdrawiam

Ot i “uroki używania” W10 ! Tryb awaryjny działa ?

Probowalem spamowac f8 przy starcie - nic nie daje

Ciekawe czy ten Radeon HD 5450 jeszcze “żyje” ? Płytę z W10 masz ?  Jak z płyty nic nie pomoże to czeka Cię reinstalacja systemu . Oby tylko nauka wynikająca z tego przypadku nie “poszła w las” . W10 ? ? ?

To się mogło zdarzyć z Win7 równie dobrze, bo widać że coś dzieje się z kartą graficzną. Jeżeli nie masz żadnej płytki z Windows 10 ani żadnego Recovery, a nie chcesz przeinstalowywać systemu, pozostało Ci spró pbować 3 razy zresetować komputer w trakcie odpalania systemu. To spowoduje że za 4 razem odpali się automatyczna naprawa i uzyskasz dostęp do np. Trybu awaryjnego.

Mam tylko plyte z winem 7…

Ok, spróbuj najpierw tego co mówię, potem się zobaczy :smiley:

Chyba nici :smiley: probowalem sie do tego dostac, moim oczom ukazalo sie to…

http://i59.tinypic.com/oqdtt4.jpg

Czyli to grafa?

“To się mogło zdarzyć z Win7” ? Z tym , że prawdopodobieństwo w przypadku W7 jest wielokrotnie mniejsze . Prawda jest taka , że obecnie W10 do codziennego użytku się nie nadaje . Obraz .iso W10 można ściągnąć .

Karta graficzna ! W prawdzie : “Ogary poszły w las” , ale nauka nigdy tam trafić nie powinna !

Zainstalować W10 i uszkodzić sobie kartę graficzną bo sterownik (który nie istnieje i prawdopodobnie istniał nigdy nie będzie bo dla AMD to żaden interes) nie był z tej “parafii” co trzeba ? Co się zobaczy ? Monkey business !

Jesli wymienie karte to wszystko powinno wrocic do normy. Tak?

Masz inną kartę lub zintegrowaną ?

Mam tu jakas inna, ale nie spasowala, bo mam w plycie wejscie pci-e, a ona na agp…

Zintegrowanej nie ma…

Moja plyt glowna - gigabyte ma770-us3

Procek - amd athlon ii x2 3,0 ghz

Sprobuje cos sobie zalatwic, na czas az nie kupie nowej. Z drugiej strony srednio mi sie to oplaca, bo na przyszly rok mialem wymieniac komputer…