System sie nie uruchamia po nieprawidłowym zamknięciu komput

Witam.

Otóż mam taki problem, posiadam dysk twardy Hitachi, wszystko działa ale gdy zresetuje kompa lub odetne zasilanie, prawie zawsze system nie chce sie uruchomić…Albo zawiesza się na logo windows, albo na czarnym ekranie przed pojawieniem się loga wyskakują rożne komunikaty typu:

A Read Error Occured lub

Missing operating system

Zaznaczam że dzieje się tak tylko po nieprawidłowym wyłączeniu kompa. i skanowałem dysk w poszukiwaniu bad sectorów i nic nie było

Uciążliwe jest ciągłe przywracanie systemu… Zauważyłem że troszke grzeje mi się dysk twardy, 50-55 stopni C. Aha i czy przyczyną może być to że od 3 lat nigdy nie formatowałem partycji D tylko jedynie partycje C? Czy może dysk twardy jest do wymiany?

Prosze Was o pomoc

Przyczyną jest nieprawidłowe zamykanie systemu i błędy powstające podczas przerwania operacji odczytu / zapisu. W tej sytuacji bardziej do wymiany nadaje się użyszkodnik niż dysk …

Traktuj dobrze Windows, a odpłaci Tobie tym samym :wink:

Zawsze staraj się zamykać prawidłowo system: Start >- zamknij.

Dokładnie, traktuj dobrze system to będzie działać :slight_smile: zresztą sam to zauważyłeś :wink:

Dzisiaj odkryłem że ten problem występuje nie tylko po nieprawidłowym zamknięciu systemu…wczoraj wieczorem wyłączyłem komputer normalnie, a dzisiaj włączam go i zawieszał mi się na logo windows…