System się nie uruchamia- wina dysku- Jak zrobić SMART


(Poggromca) #1

Czego moze byc to przyczyną?

post-202261-0-46660500-1411670137_thumb.


(Blackdaro) #2

Raczej , Co może być przyczyną - brak specyfikacji sprzętu i jak się do tego odnieść ?


(Marcelsuder) #3

Podaj specyfikację sprzętu, jaki to Windows? Vista czy 7? Zrób dokładniejsze zdjęcie tego co tam jest napisane bo prawie nic nie widać... Wtedy będzie szansa na naprawienie tego. Grzebałeś może w systemie? Instalowałeś jakieś programy lub coś modyfikowałeś? 


(Johny) #4

Wygląda mi tona uszkodzenie partycji startowej,zamazanie wpisu,z awaryjnego systemu,np.Linux Live cd musiałbyś zobaczyć czy partycja d:\ jest dostępna,partycja c w nowszych Windows jet partycją startową,partycja d:\ jest mapowana jako dysk c,możliwe,że partycja startowa nie znajduje wpisów,potrzebny jest dysk instalacyjny z Windows,jeśli ta partycja jest dostępna to z lini komend uruchamianej z dysku wpisujesz

bootrec /fixboot

bootrec /fixmbr

bootrec /rebuildbcd


(rgabrysiak) #5

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Poggromca) #6

Wejście do systemu jest niemożliwe. tryb awaryjny nie wchodzi w grę. Specyfikację podam teraz, bo byłem poza domem... Problem dotyczy kolegi, raczej nic nie wykonywał w ostatnim czasie, rzadko korzystał z komputera.


(Kurp55) #7

Pobierz i wypal  http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_inne/Hirens_BootCD.html

Uruchom komputer z tej pyty. Tu masz opis narzędzi jakie znajdują się na płycie  http://www.hiren.info/pages/bootcd


(Poggromca) #8

Płytka po wypaleniu jest normalnie bootowana, lecz pojawia się ten sam komunikat. Chodzi oczywiście o te narzędzia...

System z pendrive także nie chce odpalić.


(drunkula) #9

Jeżeli komunikat jest taki sam jak w pierwszym poście, to nadal bootujesz z dysku a nie z płyty, Ustaw poprawnie bootowanie w biosie: najpierw CD, potem HDD .


(Poggromca) #10

Bootuje dobrze. Mam komunikat "Boot from CD/DVD:" po czym nagle wyskakuje błąd ze screena. Jakby nie zdążył odpalić z tej płytki, a już wyskakuje ten błąd.


(Kurp55) #11

Proponuję abyś sprawdził pamięć RAM. Z tego co widać masz dwie kości po 4 gb. Spróbuj uruchomić komputer po wyjęciu jednej kości. Jeżeli nie zadziała sprawdź na drugiej. Ewentualnie zamień kości miejscami. Sprawdź czy przewód sygnałowy dysku jest dobrze dociśnięty.


(drunkula) #12

Nie ma czegoś takiego jak "nie zdążył", może CD już brudne i nie może zbootować z płyty - spróbuj z usb, pamięć przygotujesz przy pomocy softu ze strony pendrivelinux.


(Djzon) #13

Diagnozowanie i naprawa

KROK-PO-KROKU

To powinno wystarczyć (!)

 

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c01926065


(mrFreeze) #14

Jak masz ten komunikat to od razu naciskasz coś na klawiaturze i powinna się zbootować płyta. Jeżeli tak się nie dzieje może klawiatura nie działa w biosie. Ustaw USB Keyboard Support na Enabled