System się nie uruchamia

nie mój kolega , rodzina 8)

to chyba narazie nierealne :?

poczekaj na modków albo bardziej doświadczonych userów ,na pewno coś doradzą :wink:

Bunio Jaki masz system plików ???

Jesli NTFS to równierz w konsoli odzyskiwania kopiujesz pliki z partycji C: na inna nie p[amietam jak to sie robi, ale chyba poleceniem copy_, ale nie jestem pewien :slight_smile:

Mam FAT32.

Wszystko na przekór mnie. :frowning:

No to jeszcze lepiej teraz mozesz to zrobic z dyskietki startowej Win98.

Dobra z tego co pamietam to robisz tak:

Podajesz scieżke do pliku i copy_ np.

C:\dir New copy_ D:\

Chyba tak dokładnie nie pamietam bo tych komend juz ze 2 lata nie uzywałem :slight_smile:

Nie obyło się bez formatu.

Już nigdy więcej nie zainstaluję SP2. :stuck_out_tongue:

Czy brak sterowników do karty graficznej może spowodować skakanie podczas przewijania stron oraz przy zwiększaniu/zmniejszaniu okien ?

niestety tak

Ściągnąłem więc stery:

Są to najnowsze sterowniki do GeForce’a 4 MX 4000.

Po pobraniu zacząłem instalować.

Po rozpakowaniu plików wystąpił błąd w instalatorze.

beztytuu_5999t.jpg

Co może być przyczyną błędu ?

Bunio Jesteś pewnien, że do odpowiedniej karty ściągnołeś sterowniki - sprawdź.

Sterowniki dobrze się ściągneły ? Ja kilka razy ściągałem różne rzeczy i nie ściągenło Mi całego, tylko dopiero za drugim razem ściągneło dobrze. :roll:

Zrobiłem tak:

www.nvidia.com > GeForce and TNT2 > Windows XP/2000

Niby dobrze.

Ale jeszce raz ściągać to nie.

Muli niemiłosiernie.

Jednak nie miałem formata (ja byłem w tym czasie w szkole).

Wszystko chodzi wolno ,ale chociaż mogę zrobić kopię ważnych rzeczy.

Jutro będzie format.

Wszystko powinno byc ok jutro.

@Bunio jak Ci pisałem podmień plik kernel32.dll z pod Konsoli Odzyskiwania wchodzisz za pomoca R

druga linika zmienia rozszerzenie z dll na old gdzie wrazie niepowidzenia możesz przywrocic plik kernel32 po zmianie rozszerzenia na dll

Jezeli w/w porada nie pomoze to odinstaluj SP2 z konsoli odzyskiwania.

Kolejan sprawa czy stystem uruchamia sie w Trybie awryjnym z wierszem polecania :?: jezeli tak to spróbuj przywrocic rejestr komenda.

lub możesz przywrocic system w następujacy sposób

Napisz jeszcze w którym momencie komputer sie zawiesza :?:

Komputer uruchamia się już normalnie.

Przynajmniej można coś zrobić na nim.

Service Packa 2 odinstalowałem.

Jutro i tak będzie potrzebny format.

Czy ten kernel32.dll może uratować mój komputer przed formatem ?

Podejrzewam, że tak :slight_smile:

Zawsze warto próbować do końca a nie robić od razu format :wink:

Zrób narazie tak napisał kamaa, potem zobaczymy. Sytuacja powinna się poprawić.

ale co obecnie sie dzieje :?:

Obecnie w sumie nic ,oprócz długo uruchamiającego i zamykającego się systemu. Brak również sterowników ,przez co przewijanie w oknach przeglądarki oraz eksploratora Windows staje się uciążliwe.

To mam wpisać w jednym ciągu ,czy każda komenda po kolei ?

Zamiast X mam oczywiście wpisać literę napędu ?

Po kolei

Tak :slight_smile:

przy uruchamianiu sie systemu w którym momencie sie zatrzymuje praca uruchamiania :?:

tak pokolei, tylko ze jak posiadasz, system z SP1 to równiez płyta z której bedziesz wyodrebniał dany plik musi byc z SP1

System normalnie się teraz uruchamia.

Mogę normalnie pracować. :lol:

Czy można przywrócić tą operację kernel32.dll ,bo gdy podmieniłem to po restarcie ,sam się resetuje komputer.

To samo w awaryjnym. :frowning:

A chciałbym zrobić kopie wszystkich plików przed formatem.

tak można, dlatego w pierwszej cześci wykonywania zabiegu

zmieniłes rozszerzenie pliku na old gdzie zachowałeś możliwość powrotu do starego pliku.

Zrób tak

No wszystko można tylko czy sie opłaca najelepiej to przywrucić rejestr.

Z c:\windows\repair przenosisz do c:\windows\system32\config pliki rejstru sam,software,security,default,system a poźniej restartujesz i wpisujesz sfc\scannow i wkładasz płyte z której ten win był instalowany sprawdza kończy restart robisz i powinno być oki.

Ale osobiście to ja ci radze już tego formata zrobić rejestr był by coprawda czysty ale niektóre pliki mogły by zostać ponadpisywane co prawda po tym poleceniu sfc sprawdza czy nie są i przywraca orginalne a kasuje te z sp2 ale nigdy nie ma pewnośic na dodatek gdy przełożysz rejestr na nowy to i tak komputer tak jak by był po formacie.