System sie nie włącza - Blue screen 0x490

Witam mam problem z komputerem .System nie chce się załadować na sekundę włącza sie bluscreen po czym sie resetuje( nie mam mozliowsci nawet odczytać powiadomienia). W opcji narzędzi naprawy systemu startup rapaiar (systemu nie udało sie naprawić) . wcześniej w raporcie pojawiał sie błąd 0x490. teraz juz tego nie widzę. Z początku myślałem ze to coś z płyta główna gdyż zanim sie komputer uruchomił przez jakieś 20-30 sekund byla plansza startowa biosa, teraz juz plansza pojawia sie na parę sekund. próbowałem przywrócić punkt przywracania ale tez nie daje rady, checkdisc niby nic nie wykrył błędów ale jak sprawdza dysk to wygląda jakby przeskakiwał niektóre sektory. Bardzo bym liczył na szybka pomoc ,gdyż pożyczyłem lapka by moc coś zrobić… mam nadzieje ze obędzie się bez formatu dysku ( mam tam sporo materiałów na prace dyplomowa…

Postawienie systemu powinno załatwić sprawę, ale przydałoby się poświęcić i sformatować. 0x490 to konfiguracja rozruchu jest uszkodzona, uszkodzone partycje.

hmm a jak mam postawic system?:stuck_out_tongue: musialbym przeciez cos sformatowac . Jak mam uratowac niektore dane? probowalem checkdisca z opcja f/r/ dlugoprzeszlo ale nic nie dalo pozniej probowalem opcji sfc /scannow /offbootdir=d:\ /offwindir=d:\windows i tez nic…

Sprawdzenie dysku

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • poczekaj

hiren2.gif

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

hiren3.gif

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune

  • u góry w HD Tune wybierz dysk twardy który znajduje się w kieszeni, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.

hiren4.gif

Sprawdzenie dysku - wyniki

Czerwone bloczki - bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - ok.

Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany.

Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).

hdtune_samsung.gif

Sprawdzanie pamięci

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest86+

hiren1.gif

Jak sprawdzać pamięć

Pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiasz w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiasz test. Potem wyjmujesz pierwszą kość pamięci i wkładasz drugą kość pamięci i uruchamiasz test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzasz osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i robisz test. Potem zamieniasz kości miejscami- ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiasz test.

Hmm nie udalo sie uratowac systemu musialem zrobic reinstalke… Teraz mam taki problem bo mi nie rozpoznaje urzadzenia. W wlasciwosciach w lokalizacji wyskoczylo mi Port_#0003.Hub_#0004 w stanie urzadzenia pisze to : System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43) Po instalacji deamona nie chce mi sie nawet wlaczyc autootwarzanie a system tworzy na dysku cd pliki desktop ini. Moze wiecie jak pomoc?

Rzuć okiem na płytę główną, czy nie ma spuchniętych kondensatorów.

W ogóle zrobiłeś to co napisałem czy olałeś? Pisałem to specjalnie dla Ciebie a Ty masz to gdzieś. Cześć.

Adam tak zrobiłem dysk cały i zdrowy, kości pamieć chyba tez dzięki za zainteresowanie sie tematem.

Płyty nie mogłem zobaczyć bo mam kompa kupionego z sklepu i jest jeszcze na gwarancji, wiec jak otworze go to mi gwarancja padnie/

Nie rozumiem. Napisz jeszcze raz.

Robiłem testy hd tune testy pamieć tez robiłem ale innym programem. Możliwe ze coś z płyta jest bo wcześniej mi się długo bios wgrywał,

Co oznacza, że “długo bios wgrywał”?

Zrób testy tak jak podałem i wróć z wynikami. Zerknij fizycznie na płytę. Jeśli możesz podmień płytę na inną i sprawdź jak będzie.

Chodzi mi o to ze zanim się rozpocznie wczytywanie systemu to okno startowe ( gdzie jest nazwa producenta itp) nie znikało przez jakieś 20-30 sekund. fizycznie nie moge sprawdzić bo musiałbym obudowę rozkręcić a wtedy stracę gwarancje. w HD tune wszystko było na zielono.

  1. Głupotą było kupować komputer zaplombowany.

  2. Skoro masz gwarancję i nie chcesz jej stracić, to ślij komputer na gwarancję.

Zobacz - ja Ci piszę żebyś zrobił test pamięci, a Ty 5 postów dalej mówisz, że dopiero będziesz go robić. Ja Ci mówię żeby zobaczył na płytę główną, a Ty dopiero 3 posty dalej mówisz, że nie możesz rozkręcić obudowy bo gwarancja. Podsumowując - ślij komputer na gwarancję, nic innego nie wymyślisz.

Gwarancja obejmuje tylko problemy hardware wiec musiałbym mieć pewność ze to coś z płyta.

Robiłem test tym windowsowym programem.

Nie sprawdzisz tego bez zdejmowania obudowy.

Skoro w awaryjnym jest źle, to na 90% to problem sprzętowy.

Masz dwie opcje do wyboru. Albo ślesz na gwarancję. Albo męczysz się z problemem.

jak to w awaryjnym?

http://www.fixitpc.pl/topic/5694-start- … safe-mode/

Zrobiłem test pamięci i oto co pisze:

autodetect number-of-heads failed. use default value 2

audtodetect sectors-per-track failed. use default value 18

m4r3k89 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Możesz pokazać fotkę?

hmm jak mam to zrobić? Przepisałem to wszystko co pisało. Nic więcej nie pisze.