System się nie włącza komptuer się restartuje

(Cristobal82) #1

Problem wygląda następująco - system zaczyna się ładować, pojawia się ekran Windows XP (Home), przez ok. 20 sek. się ładuje-"dżdżownice" przesuwają się na dole pod logo MS, nagle pojawia się niebieski ekran z jakimiś komunikatami (ułamek sekundy, nie do odczytania) i komputer się restartuje. Próba uruchomienia przez tryb awaryjny, ostatnie działające ustawienia nie przynosi skutku - komputer znów się resetuje (tylko chyba bez niebiskiego ekranu). Czy ktoś może wie, co to może być? Bo ja nie mam pojęcia jak to naprawić, co to może być. Z góry dzięki za pomoc.

(1910andrew) #2

jak masz kompa kilkuletniego to sprawdź czy wiatraczek na karcie graficznej ci się kręci jak nie to będziesz musiał go wymienić na nowy lub naoliwić

(patrx95) #3

podpinałeś jakieś nowe podzespoły instalowałeś jakieś podejrzliwe oprogramowanie albo złe sterowniki?

(Cristobal82) #4

Nic nie podpinałem, też nie przypominam sobie, zebym coś instalował, chyba, że coś się wepchało bez mojej wiedzy, bo nie miałem ostatnio w pełni działającego antyvira (skończył się trial). Komp jest dwuletni (ale niestety krótko po gwarancji)