System się nie włacza - zaczyna i czarno

Witajcie.

Wczoraj wieczorem zacząłem się za “naprawianie” Avasta, bo nie chciał się za cholerę zaktualizować. Po 1h odpuściłem i postanowiłem ściągnąć najnowszą wersję avasta, odinstalować starą i zarzucić na nowo. I o dziwo, avasta usunąć się nie dało. Ściągnąłem więc ze strony producenta soft do usuwania avasta i po tym system padł. Tzn uruchomiłem ten soft, komp musiał się uruchomić ponownie, wiec zatwierdziłem i … no właśnie.

Po tej operacji system już się nie otworzył. Tzn rusza z początku, pojawia się kolorowe logo systemu i po kilku sek ładowania (niebieski ruchomy pasek ładowania) pojawia się czarne tło i tyle. Na nic zdaje się czekanie, nie pomaga. Próbuję wiec tryb awaryjny i tutaj to samo, tzn również po kolorowym logo systemu czarny ekran.

Gdzie teraz uderzyć?

System XP PRO chyba SP3, jeśli nie to na pewno SP2

zostaje chyba tylko zainstalowanie systemu na nowo

Ktoś jeszcze? Jakieś inne pomysły?

Jak jeszcze siedzisz z problemem to zobacz czy jest wybór ostatnia dobra konfiguracja. Jak to nie pomoże to chyba zostaje instalacja systemu. Ostatnio też miałem podobną sytuację z Avastem z aktualizacją programu i też się zawiesił. Odinstalowanie przez panel sterowania czy revo uninstal nic nie dawało. To znaczy potem był problem z instalacją nowego avasta. Pomogło dopiero użycie w trybie awaryjnym narzędzia AVAST Software Uninstall Utility jak Avast zainstalowany w innej ścieżce jak domyślna to wskazuje się ręcżnie. Po restarcie użyłem drugiego narzędzia Avast Cleanup Tool . Chyba dopiero po użyciu drugiego narzędzia zawartość folderu od Avast wbrew temu że pierwsze narzędzie powinno usunąć została usunięta . Kolejność użytych narzędzi ważna.

Zobaczę jeszcze ostatnią dobrą konfigurację tylko obawiam się, że jak awaryjny nie idzie, to ■■■■. Mam nadzieję, że po założeniu nowego systemu wszystko co na D zostanie, bo inaczej to wymiękam, już się boje.

Jak nie pomylisz partycji to czemu ma się coś usunąć. Poza tym możesz zawsze zrobić instalację nakładkową bez formatowania.

Jeśli zdecydujesz się na proponowaną instalację nakładkową a nie mając pewności czy system masz z SP2 czy z SP3 . To zostaje użyć instalator systemu XP z integrowanym najnowszym SP3 dla pewności. Jest to objaśnione co może grozić jak instalacja nakładkowa będzie przeprowadzona z instalatorem z niższym SP od tego jaki ma naprawiany system na dysku instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html