System się nie włacza - zaczyna i czarno


(rafales) #1

Witajcie.

Wczoraj wieczorem zacząłem się za "naprawianie" Avasta, bo nie chciał się za cholerę zaktualizować. Po 1h odpuściłem i postanowiłem ściągnąć najnowszą wersję avasta, odinstalować starą i zarzucić na nowo. I o dziwo, avasta usunąć się nie dało. Ściągnąłem więc ze strony producenta soft do usuwania avasta i po tym system padł. Tzn uruchomiłem ten soft, komp musiał się uruchomić ponownie, wiec zatwierdziłem i ... no właśnie.

Po tej operacji system już się nie otworzył. Tzn rusza z początku, pojawia się kolorowe logo systemu i po kilku sek ładowania (niebieski ruchomy pasek ładowania) pojawia się czarne tło i tyle. Na nic zdaje się czekanie, nie pomaga. Próbuję wiec tryb awaryjny i tutaj to samo, tzn również po kolorowym logo systemu czarny ekran.

Gdzie teraz uderzyć?

System XP PRO chyba SP3, jeśli nie to na pewno SP2


(bart86) #2

zostaje chyba tylko zainstalowanie systemu na nowo


(rafales) #3

Ktoś jeszcze? Jakieś inne pomysły?


(hirem) #4

Jak jeszcze siedzisz z problemem to zobacz czy jest wybór ostatnia dobra konfiguracja. Jak to nie pomoże to chyba zostaje instalacja systemu. Ostatnio też miałem podobną sytuację z Avastem z aktualizacją programu i też się zawiesił. Odinstalowanie przez panel sterowania czy revo uninstal nic nie dawało. To znaczy potem był problem z instalacją nowego avasta. Pomogło dopiero użycie w trybie awaryjnym narzędzia AVAST Software Uninstall Utility jak Avast zainstalowany w innej ścieżce jak domyślna to wskazuje się ręcżnie. Po restarcie użyłem drugiego narzędzia Avast Cleanup Tool . Chyba dopiero po użyciu drugiego narzędzia zawartość folderu od Avast wbrew temu że pierwsze narzędzie powinno usunąć została usunięta . Kolejność użytych narzędzi ważna.


(rafales) #5

Zobaczę jeszcze ostatnią dobrą konfigurację tylko obawiam się, że jak awaryjny nie idzie, to ■■■■. Mam nadzieję, że po założeniu nowego systemu wszystko co na D zostanie, bo inaczej to wymiękam, już się boje.


(mrFreeze) #6

Jak nie pomylisz partycji to czemu ma się coś usunąć. Poza tym możesz zawsze zrobić instalację nakładkową bez formatowania.


(hirem) #7

Jeśli zdecydujesz się na proponowaną instalację nakładkową a nie mając pewności czy system masz z SP2 czy z SP3 . To zostaje użyć instalator systemu XP z integrowanym najnowszym SP3 dla pewności. Jest to objaśnione co może grozić jak instalacja nakładkowa będzie przeprowadzona z instalatorem z niższym SP od tego jaki ma naprawiany system na dysku instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html