System się nie wyłącza, programy zawieszają, LOG

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problemy z pracą na laptopie - po tym jak kumpel próbował przyspieszyć jego pracę, uruchamianie się itp i między innymi grzebał w rejestrze. Często nie mogę uruchomić plików .exe, działające aplikacje się zawieszają (explorer.exe się często wiesza, czego nie robił wcześniej), a na koniec nie mogę wyłączyć w ogóle systemu - albo system nie reaguje na komendę zamknij system, albo zaczyna wyłączanie ale nie przechodzi nigdy do etapu ekranu z wylogowywaniem albo wylogowywuje się w nieskończoność (raz przez całą noc nie zdołał się wylogować).

Jakieś trzy tygodnie temu przywróciłam system do stanu sprzed grubo 3 lat (kupno laptopa), bo nie wiedziałam już jak sobie poradzić, ale problem nie zniknął. Format nie wchodzi w grę, bo nie mam płyty z systemem. System był wgrany już w kupowanego laptopa.

Zamieszczam poniżej loga, może jakaś dobra dusza będzie umiała mi pomóc.

http://wklejto.pl/96363

Dzięki z góry za pomoc.

Witaj- na poczatek to przeskanuj tym

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

pełne skanowanie ,co znajdzie to usuń

potem zrób defragmentacje dysku

http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html

uaktualnij przeglądarke

Malwarebytes nic nie znalazł.

przeczyść tym

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

jak skończy to zrób defragmentacje tym

http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html

po skończonej defragmentacji wgraj ten

http://www.dobreprogramy.pl/Advanced-Sy … 12911.html

naciskasz qick kare i skan now ,jak znajdzie problemy to naciskasz rapir

zobaczymy czy to da jakies efekty

Powyższe rady nie pomagały, zrobiłam w końcu format i reinstalację systemu.

Co więcej zauważyłam, że laptop lubi sprawiać te wszystkie problemy, o których pisałam wyżej wtedy, kiedy po pracy na baterii podłączam mu kabel, albo po pracy na kablu odłączam go i pracuję dalej na baterii. Aby uniknąć komplikacji, jak widzę, że kończy się bateria, wyłączam komputer i podłączam kabel od zasilacza przy wyłączonym komputerze i dopiero uruchamiam ponownie. Ale czasami tak się nie da, czasami muszę podłączyć kabel podczas pracy komputera. Jakieś pomysły, co jest winne? Bateria? Zasilacz? Płyta główna? Dysk twardy? Skanowałam już pamięć pod kątem błędów/problemów i nic nie znalazło.

Sorry, ale nie wiem, gdzie jest podane napięcie zasilacza… W zakładce czujnik mam napięcie rdzenia procesora (0,925V) i procesora graficznego (0.9 V). A w zakładce opcje zasilania mam wartość napięcia baterii. Ale potwierdza się moja dotychczasowa obserwacja - o ile nie podłączam/odłączam zasilacza podczas pracy komputera, w zasadzie nie występują problemy z komputerem (zwłaszcza z wyłączaniem systemu).

Choć zauważyłam coś nowego - często nie działają skróty klawiszowe (funkcyjny) właściwe mojemu laptopowi, tzn np wyłączanie/włączanie ekranu, pokazywanie stanu baterii, przełączanie w stan hibernacji itp… To śmieszne, bo niektóre działają a niektóre nie, ale nie potrafię przewidzieć przy jakich okolicznościach przestają działać…

Skan nie wykazał uszkodzonych fragmentów.

Przy okazji dzięki za Waszą pomoc i wybaczcie mi opieszałość w komunikacji - mam bardzo wolne łącze aktualnie i zanim ściągnę programy, które polecacie…

Sprawdzam cały czas, jak działa komp bez baterii.

Na pewno nadal są problemy z korzystaniem z funkcyjnego+Fcośtam - nadal niektóre nie działają, a inne działają inaczej niż zwykle.

Dodane 18.05.2011 (Śr) 8:35

Nie pracowałam zbyt często ostatnimi dni na baterii i bez zasilacza, ale mogę chyba już powiedzieć, że nadal są te same objawy, o których pisałam w poście powyżej. Komputer ani razu nie miał problemu z wyłączeniem się, ale z drugiej strony taki problem w ostatnim tygodniu (albo już dwu) wystąpił tylko raz - jak była bateria i zasilacz podłączony.

Ja bym wnioskowała, że to nie ma znaczenia, czy komputer pracuje bez baterii a na zasilaczu.

Co wobec tego może powodować moje problemy?

  • nie mogę zamknąć systemu - najczęściej problem występuje wtedy, kiedy podczas pracy komputera podłączam albo odłączam zasilacz

  • przy używaniu klawisza Fn+ jakiś F skrót albo nie działa albo ‘fisiuje’

  • explorer.exe przestaje odpowiadać (problem często się chyba wiąże z ikonami głośności i baterii na pasku zadań obok zegara, w ogóle ich nie ma albo nie odpowiadają)