System się wiesza

Witam wszystkich. Problem polega na tym że mój komputer zawiesza się ! Nie zależnie od tego czy pracuje 3 min. czy parę godzin nagle wszystko zastyga i jedynym wyjściem jest RES. Komputer nie jest super maszyną obliczeniową bo ma juz swoje lata ale problemy zaczęły się jakieś dwa miesiące temu. W końcu się poddałem i zrobiłem system od nowa usunąłem wszystko z dysków. Zainstalowałem XP ( bez licencji ) nie instalowałem niczego zbędnego mam tylko Avasta, Outpost firewall, GG 7.7 , RocketDock i inne typu Java.

Odchudzałem XP-ka zgodnie z poradnikiem :http://forum.dobreprogramy.pl/optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

w trakcie odchudzania też się system powiesił. Nie wiem co mam zrobić bo za bardzo się na tym nie znam!?

Pozdrawiam ![-o<

Może przegrzanie?

kiedy ost raz czyścileś komputer od środka/wewnątrz mam na myśli z kurzu itp?

przy okazji sprawdż działanie wiatraczków

Sprawdź temperatury podzespołów programem Everest Home Edition 2.20 wyczyść rejestr i dysk programem CCleaner

Objawy mogą być spowodowane również padającym zasilaczem. Piszesz, że komputer ma już swoje lata, więc na pewno zacznij od rozkręcenia obudowy i wyczyszczenia podzespołów, ze szczególnym uwzględnieniem wentylatorów.

Dobrze zrobie tak jak napisaliście i dam znać czy się polepszyło ![-o<

Dodane 05.12.2009 (So) 13:07

Witam. Zrobiłem tak jak napisaliście rozkreciłem wszystko co się da i wyczyściłem ( kupiłem pastę do smarowania pod radiatory ) więc komputer się nie grzeje i jest czysty i jedyne co się zmieniło to teraz komputer się zawiesza regularnie mniej więcej co 25-28 minut ? Wydaje mi się ze to ma coś wspólnego z biosem ? Może trzeba uaktualnic bios albo zainstalować nowy, tylko że ja nie mam pojęcia jak do tego się zabrać a nie chcę pogorszyć i tak już nie ciekawej sytuacji