System sie zacina na nowym dysku

Siema.

Mam taki problem po zakupie dysku SEAGATE 500GB 16MB 7200.12 - ST3500418AS , zamieniłem go ze starym dyskiem SEAGATE 120GB 7200.9 ST312081 3AS SCSI . No i po formacie na nowym dysku po zainstalowaniu Visty x64 , niby wszystko działa . Udało mi się zainstalować stery do karty graficznej i dźwiękowej , ale gdy po ponownym uruchomieniu np. kliknę na start albo coś zrobię innego , komp się całkowicie wiesza… Nie reaguje na CTR+ALT+DELETE ani na ALT+F4 nawet światełko w myszce mi się zgasza xd . No i nie mam pojęcia o co biega .Po dłączyłem dobrze tak jak było w starym dysku.

Specyfikacja kompa

Nazwa płyty głównej :

Gigabyte GA-M61PME-S2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Typ procesora :

DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+

Pamięć fizyczna :

4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Zasilacz :

450W ProComp

Przed zainstalowaniem Visty podzieliłem na 3 partycje C:(100GB) D:(ok. 300GB) E:(75GB) . Wszystko zostało zużyte. Nie wiem może coś nie tak z partycjami . No i jeszcze przed instalacja było 465GB wolnego miejsca a nie 500GB.

Ciężko robić jakieś testy bo system się szybko wiesza ;/

Jak coś więcej podać to piszcie .

Thx

Ruszałeś coś w budzie, czy tylko dysk wymieniałeś?

Na początek podaj co mówi BIOS o temperaturach.

Nie nic nie ruszałem tylko dysk wymieniłem.

Zaraz zmienię na nowy dysk i postaram ci powiedzieć .

prawidłowo ustawiłeś zworki na dysku???

możliwe, że nie wyrabia, ponieważ nowy dysk potrzebuje więcej energii

normalne

Odwrotnie:

7200.9 - max. ~13W

7200.12 - max. ~7W

… a swoją drogą Procomp “450W” ( LOL - jakby nie sumował mocy na naklejce, to 450 nie wychodzi) jest do wymiany, i rzeczywiście może stanowić problem.

DeadlyShadows - wiem że “nic” nie ruszałeś, ale sprawdź jeszcze raz poprawność montażu wszystkiego. A potem włącz memtest’a na godzinę :wink:

DeadlyShadows , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dzięki postaram się jak najszybciej znaleźć nowy zasilacz i to markowy. Nie wiem czy godzinę wytrzyma bez zacięcia .