System się zacina + wyświetla chińskie znaki na ekranie

Cześć,

koleżanka ma jakiś problem ze swoim laptopem i poprosiła o pomoc, ale nie bardzo mam pojęcie co może powodować jej objawy.

Jej laptop to Toshiba Satellite i od jakiegoś czasu system zaczął się wieszać (czasami wymaga restartu, a czasami tylko przycina się), ogólnie komputer chodzi wolniej, no i np. jak rozmawia z kimś na gg, to klawiatura przestaje pisać na chwilę, albo wyświetla jakieś chińskie znaki.

Kazałem jej przeskanować komputer antywirusem, no i nic nie wykryło, więc co innego może to powodować?

Dzięki z góry.

Może inny wirus typu rootkit? niech ściągnie full kasperskiego na 30 dni lub g-datę i przeskanuje

Syf w systemie. Poczekaj - niebawem powinien się ktoś pojawić, kto powie Ci co masz dokładnie zrobić.

Tak ale najpierw może zainstaluj triala jednego z antywirusów jakiego podałem i spróbuj usunąć wirusy znalezione samemu a potem bawić się w logi itp.

OK, na razie kazałem jej odpalić Combofixa, zobaczymy może on coś znajdzie.

Dodane 24.03.2010 (Śr) 20:41

OK, wysłała mi log z Combofixa, o wynik lepiej nie pytajcie…

temat można zamknąć, po takiej dawce wirusów i trojanów, komputer nie może chodzić poprawnie. :wink:

ale może da się odratować trialem jakiegoś dobrego antywirusa? chyba że chcesz na czysto instalować system to ok;p

Niech zrobi kopie zapasowe, przekopiuje najważniejsze dane i postawi winde na czystym dysku.

Spoko, Combofix już sobie poradził, komputer chodzi znacznie lepiej, nie ma co się dziwić - tylu wirusów i robactwa to ja dawno u nikogo nie widziałem. Nie wiem co ten Kapsersky robił na tym kompueterze…

A co do postawienia systemu od nowa i kopii, taki mam zamiar, tylko musze od niej tego lapka wziąć, bo sama przecież tego nie zrobi :wink:

W każdym razie - dzięki za odzew i pomoc.

W każdym razie wypadałoby pokazać powstały log Combofix.