System sie zawiesza

Witam

Od od jakiś 2 tygodni mój komputer po odpaleniu jakiegoś bardziej wymagającego programu (np:Fifa 11) komputer się zawiesza nie przechodzi mu to i trza go restartować.

Myślałem że to wina gry ale ostatnio zwiesił mi się jak kuzyn grał w CS’a (a mam 4 GB ramu i 4 rdzeniowy procek wiec … bez jaj to powinno śmigać jak rakietka.)

Dlatego bardzo proszę o pomoc bo nie mam ochoty robić mu formata

Formatować dysku nie trzeba, to raczej jest wina hardawre’u. Na początek przetestuj każdą kość pojedynczo memtestem. Jeżeli program wykaże jeden lub więcej błędów, kość będziesz musiał wymienić na nową. Jeżeli memtest wykaże 0 błędów, to sprawdź, czy mobo nie ma spuchniętych kondensatorów(spuchnięcie poznasz po tym, że na górze będą wybrzuszone, lub rozsadzone) oraz przeczyść kompa razem z chłodzenium CPU jeżeli będzie zasyfiony i przy okazji nałóż nową pastę termoprzewodzącą na CPU ściągając wcześniej starą, np. przy użyciu zwilżonego wacika do demakijażu w spirytusie. Jeżeli nadal będzie się zawieszał, to zostaje kwestia zasilacza-podmień go na inny i sprawdź, czy nadal będzie się wieszał. Jeszcze jedno mi się przypomniało, mianowicie, jeżeli masz podkręcony procesor, obniż mu taktowanie do domyślnego, bo to może być jego wina. Jeżeli nie będzie się wieszał, to możesz z powrotem go podkręcić, tylko ustaw wyższe CPU core voltage.

skracajac przy okazji jego zycie :slight_smile:

No tak, zgadza się.Coś za coś - jak to się mów.

pamięć przetestowana 0 błędów procek nie jest podkręcany jutro go wysprzątam bo rzeczywiście trochę syfu w nim jest jak to zrobię to zdam relacje czy pomogło