System strasznie długo się wczytuje

Mam nowy komputer, może z trochę ponad miesiąc. Jeszcze wczoraj było wszystko w porządku. Uruchamiałem go i ledwo po pokazaniu się pulpitu mogłem otworzyć przeglądarkę czy coś innego taki był szybki. Nic się nie zacinało. A przed chwilą jak włączyłem to po pokazaniu się pulpitu nie mogłem zrobić nic przez jakieś 10 minut. Najpierw strasznie długo wyszukiwał sieć, a potem musiałem długo czekać na inne ikonki na pasku zadań. Spróbowałem ponownie i znowu to samo, z tym, że szybciej znalazł sieć, ale na inne ikonki znów musiałem długo czekać. A nawet jak się pokazały to wciąż nie mogłem otworzyć przeglądarki (otworzyła się po kolejnych kilku minutach). Dodam, że w większości programów mam odznaczone uruchamianie podczas uruchamiania systemu. Zresztą no tak jak mówię, komputer nówka, a parametry mam następujące:

Płyta główna: GIGABYTE GA-Z77X-D3H

Karta graficzna: GeForce GTX 670

Procesor: Intel Core i5-3570K

Dysk twardy: Seagate Barracuda 2 TB

Pamięć RAM: 2 x 8 GB KINGSTON

Zasilacz: Amacrox Free Earth AX700-88FE

System operacyjny: Windows 7 Proffesional SP1 64bit

Aha i program antywirusowy jaki mam to Kaspersky Internet Security 2013, nie wykrywa żadnych wirusów. Co się mogło stać tak nagle od wczoraj? A w zasadzie od dzisiaj bo ostatni raz uruchamiałem go jakoś o 02:00 w nocy i było wszystko dobrze. Nawet żadne aktualizacje się nie instalowały, żeby coś mogły popsuć. Co robić? Bo aktualnie to szybciej gotowy do działania jest mój 5-letni komputer z Windowsem XP.

Dodane 02.05.2013 (Cz) 17:18

Hmm… dziwna sprawa, ale już jest wszystko w porządku. Czyli to było coś jednorazowego, a raczej dwurazowego. W każdym razie to czym to mogło być spowodowane? Jak już mówiłem, nie było żadnych aktualizacji, żeby po włączeniu coś się miało instalować i przez to spowolnić komputer. No chyba, że Windows 7 ma jakieś ukryte aktualizacje. Jak myślicie? Bo teraz znowu uruchamia się błyskawicznie.

Może po prostu się nie wyspał? :lol:

aktualizacje antywirusa/systemu są możliwe

Ech, a jednak to nie jest coś jednorazowego. Problem raz jest, a raz go nie ma. Zauważyłem, że ikonka Intel Rapid tak długo nie chce się pojawić i przez nią nic się wcześniej nie chce otworzyć…

Wyłącz w msconfig (uruchom jako Administrator), zakładka Uruchamianie

Nie ma tego tam. Ale wyłączyłem ikonkę z poziomu tego sterownika czy co to właściwie jest. W każdym razie nic to nie zmieniło bo ów sterownik i tak chyba działa w tle, kontrolując działanie dysku twardego. Zresztą nie jestem pewien czy to faktycznie Intel Rapid jest winny bo raz jak włączyłem komputer to już nawet jak się ikonka pokazała to musiałem jeszcze czekać z 5 minut, żeby móc coś robić… Być może więc coś innego jest przyczyną i to coś spowalnia tak bardzo działanie Intel Rapid (i wyszukiwania sieci bo to też zazwyczaj długo trwa), a nie na odwrót. Co to więc może być?

Pewnie nie obejdzie się bez stawiania systemu na nowo… ;/

Czy w trybie awaryjnym problem również występuje?

Nie sprawdzałem. Nawet jeśli nie, to przecież nie będę korzystał z kompa w trybie awaryjnym. Aha, jeszcze jedna sprawa. Bo na obudowie mam taką diodę HDD co świeci i nie wiem jak świeciła wcześniej (nie zwracałem na to uwagi), ale teraz tak ledwo mruga co jakiś czas. Może więc to coś z dyskiem?

Jeśli to wina oprogramowania to w trybie awaryjnym problem nie powinien wystąpić.

Znam przypadki kiedy Intel Rapid Storage przymulał na starcie.

Ok, uruchomiłem i problem nie występuje. Jednak nie wiem czy to takie oczywiste bo ogólnie w trybie awaryjnym nawet grafika jest uproszczona, więc to raczej normalne, że tam się szybciej system wczyta. W każdym razie to co powinienem teraz zrobić? Odinstalować sterowniki Intela i zainstalować na nowo? Tylko czemu tak nagle to się zaczęło psuć? Nawet nic dodatkowego nie instalowałem, żeby coś się mogło popsuć.

Podaj raport z AutoRuns (uruchom program, kliknij Ctrl+S, plik raportu wyślij na http://sendfile.pl/)

http://sendfile.pl/312846/AutoRuns.arn

Na początek odznacz (nie usuwaj)

Uruchom ponownie komputer i sprawdź sytuacja uległa zmianie.

Nie pomogło.