System świeżo zainstalowany i brak uprawnień do zapisu na innych partycjach niż C, również na koncie Administrator

Witam. Świeżo zainstalowałem oryginalny system Windows 8.1 + tylko aktualizacje z Windows Update. Chciałem zainstalować Firefoksa, kiedy okazało się, że na innych partycjach D oraz E nic nie mogę instalować. Przy próbie instalacji przeglądarki, pojawia się: “Brak uprawnień do zapisu w katalogu instalacyjnym. Kliknij OK, by wybrać inne miejsce. Dostępne miejsce: 0 B”

 

Tylko na C mogę instalować. Moje konto użytkownika jest powiązane z moim kontem Microsoft, loguje się przez konto Microsoft.

 

Włączyłem również ukryte konto Administratora, zalogowałem się i chciałem z niego zainstalować Firefoksa. Ale również jest komunikat brak uprawnień na partycji E oraz D.

 

Bardzo proszę o pomoc. O o co chodzi, przecież system świeżo zainstalowany, co tutaj może nie grać? Przecież w ustawieniach kont użytkowników, moje konto jest zaznaczone jako administrator. Ale żeby również na ukrytym koncie Admina nie działało, parodia :stuck_out_tongue:

Powiem z pamięci bo nie mam dostępu do ściągawki: Prawoklik na buńczy dysk, właściwości, zabezpieczenia. Powinieneś widzieć listę użytkowników (np. siebie) i ich uprawnienia do dysku. Jeśli nie, opcja zaawansowane, i dodaj siebie z pełnymi uprawnieniami.

Hehe, problem okazał się mega śmieszny. Okazało się, że po prostu instalka Firefox nie pozwala w Windows 8 (przynajmniej u mnie) na samodzielne utworzenie folderu. Czyli żeby gdzieś indziej zainstalować Firefoksa, musiałem najpierw stworzyć ręcznie ten katalog Program Files i potem Firefox i dopiero go wskazać. W innych aplikacjach tak nie mam, inne normalnie tworzą samodzielnie swoje katalogi. Tylko Firefox coś nie tak :stuck_out_tongue: