"system uids inconsisten..." LG G2 mini


(Kio114) #1

Od jakiegoś dłuższego czasu mecze się z pewnym problemem. Kiedyś wyskakiwał mi komunikat ze sklep play przestał działać. Ignorowałem to, ponieważ mało z tego sklepu korzystałem… Później zaktualizowałem androida i stało się coś dziwnego. Po pierwsze po włączeniu telefonu za każdym razem wyskakuje mi komunikat:

Ale gdyby tego było mało telefon poprostu zaczął wariować. W ciągu kilku sekund wyskakują mi komunikaty:
“Usługi google play przestały działać”, “usługa sklep play przestała działać”, “com.google.process.gapps zostal zatrzymany”. Zanim zamknę 2 komunikaty, to wyskakują mi ponownie kolejne o tej samej treści. Gdy już uda mi się wyłączyć wszystkie i chcę coś zrobić na telefonie to telefon się zawiesza na jakiś czas. Gdy już się odwiesi to ponownie zaczynają wyskakiwać komunikaty ;(

Jedyna opcja jaką mi się udało zrobić aby komunikaty się nie pojawiały to wyłączenie usług google play, lecz to problemu nie rozwiązuję, ponieważ teraz potrzebuję korzystać z tych usług.
Czytałem różne wątki, czyściłem pamięci podręczne, czyściłem dane, robiłem hard reseta, ale niestety nic nie pomogło. 
Błagam pomóżcie, już tracę siły do tego telefonu ;( 


(Piotrek2255) #2

Flashtool i do dzieła. Coś się namieszało w systemie i ten stracił spójność. Najprawdopodobniej aktualizacja usług google.


(Kio114) #3

Skorzystałem z tego poradnika: http://forum.android.com.pl/topic/219272-wgrywanie-oprogramowania-flash-firmware-lg-g2-mini-d620/
Wgrałem Lollipop 5.0.2 z tego linka: http://forum.android.com.pl/topic/177448-romy-oficjalne-kitkat-442-i-lollipop-502/?page=20#comment-4799374
Ale po uruchomieniu ponownie telefonu (uprzednio po hard resecie) błąd nadal jest, nadal co sekundę wyświetlają się komunikaty o zatrzymanych procesach.

Gdzieś coś przeczytałem, że aktualizacja usług google na lollipopie poszła nie tak i dlatego są takie problemy. Przejście z powrotem na coś starszego, np KitKata 4.4.2 by pomogło?