System upomina o małej pamięci kiedy jest jej dużo

Witam.

Posiadam nowy komputer, bo był zakupywany w Czerwcu, z PC Factory. Posiadam 2 GB ramu (2x 1024 MB DDR2), z początku wszystko było dobrze… aż do pewnego momentu w którym system, przy włączeniu gry lub przy czymś co bierze dużo pamięci upomina mnie i każe wyłączyć następujące programy żeby rozwiązać problem… ale jakim problemem może być gra War Rock, do której na wysokie ustawienia potrzebne jest zaledwie 512 MB ramu… W tle mam włączone tylko; Gadu-Gadu oraz Norton Internet Security. Nie wiem co mam już robić, defragmentowałem dysk, skanowałem w poszukiwaniu wirusów nie jednym programem, nie chcę go oddawać do naprawy bo być może da się to jakoś rozwiązać i tutaj liczę na Was.

Pozdrawiam.

A zobacz w menedżerze zadań, co zjada najwięcej pamięci?

Przeskanuj pamięć Memtestem86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

oraz online na wirusy: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Najwięcej zjada svchost.exe - 67, 348 K.

Ten program nie chce mi się (iso).

Zaraz przeskanuję skanerem…

Memtesta rozpakowujesz, plik iso nagrywasz jako obraz na pytę: Nagraj obraz na dysk

Startujesz później z płyty komputer i sprawdzasz na błędy.

Kaspersky nic nie wykrył, mamtest skanował całą noc (około 9h) również brak błędów…

Nazwij temat konkretnie, przeczytaj proszę regulamin forum.

Zrobione, tak może być?

Powiedz on się upomina o pamięć RAM czy może o pamięć wirtualną (SWAP)?

Pamięć wirtualną… nie kiedy sam się resetuje…

vista na wejściu zjada mi 1GB

a 2 GB ramu to mało, 4GB to na visie jest odpowiednia liczba.

dokup sobie jeszcze 2 GB i będzie ok :slight_smile: ( Sprawdź czy twoja płyta tyle uciągnie )

mi też się tak zdarza wiec z ebaya już mi Idze 4GB ramy  z czasem dokupię jeszcze 4

deluks1980 , spróbuj zwiększyć przydział pamięci wirtualnej,uruchom wiersz polecenia jako admin(ppm na cmd>uruchom jako admin)skopiuj i wklei w konsole to

bcdedit /set IncreaseUserVA 2900

naciśnij ENTER,zrestartuj system domyslnie jest ustawione na 2048,więc przywrucić oryginalne ustawienia możesz tą komendą(jako admin)

bcdedit /set IncreaseUserVA 2048

Kupno ramu odpada ponieważ na kompie mam plomby :).

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 7:28 został dopisany post przez deluks1980

Przepraszam wszystkich, chyba jednak chodzi tutaj o pamięć RAM…

Kolego polecam Ci sprawdzenie w msconfigu, którego uruchamiamy przez wpisanie w poleceniu “uruchom” w menu start msconfig, czy masz włączoną usługę Readyboost. Jeśli masz, to ją wyłącz bo readyboost przy 2 GB jest nieprzydatne.

Przepraszam najmocniej 3 miesiące korzystałem z 2 gb ramu i w zupełności wystarczało więc nierozumiem upatrywania opinii dj.hiphop na małej ilości kości. Dodam że w ProStreet nawet grałem na 1 gb ram.

Pozdrawiam