System upomina o małej pamięci kiedy jest jej dużo

(Deluks1980) #1

Witam.

Posiadam nowy komputer, bo był zakupywany w Czerwcu, z PC Factory. Posiadam 2 GB ramu (2x 1024 MB DDR2), z początku wszystko było dobrze.. aż do pewnego momentu w którym system, przy włączeniu gry lub przy czymś co bierze dużo pamięci upomina mnie i każe wyłączyć następujące programy żeby rozwiązać problem.. ale jakim problemem może być gra War Rock, do której na wysokie ustawienia potrzebne jest zaledwie 512 MB ramu.. W tle mam włączone tylko; Gadu-Gadu oraz Norton Internet Security. Nie wiem co mam już robić, defragmentowałem dysk, skanowałem w poszukiwaniu wirusów nie jednym programem, nie chcę go oddawać do naprawy bo być może da się to jakoś rozwiązać i tutaj liczę na Was.

Pozdrawiam.

(Cosik Ktosik) #2

A zobacz w menedżerze zadań, co zjada najwięcej pamięci?

Przeskanuj pamięć Memtestem86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... est86+3.4a

oraz online na wirusy: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

(Deluks1980) #3

Najwięcej zjada svchost.exe - 67, 348 K.

Ten program nie chce mi się (iso).

Zaraz przeskanuję skanerem..

(Cosik Ktosik) #4

Memtesta rozpakowujesz, plik iso nagrywasz jako obraz na pytę: Nagraj obraz na dysk

Startujesz później z płyty komputer i sprawdzasz na błędy.

(Deluks1980) #5

Kaspersky nic nie wykrył, mamtest skanował całą noc (około 9h) również brak błędów..

(Monczkin) #6

Nazwij temat konkretnie, przeczytaj proszę regulamin forum.

(Deluks1980) #7

Zrobione, tak może być?

(system) #8

Powiedz on się upomina o pamięć RAM czy może o pamięć wirtualną (SWAP)?

(Deluks1980) #9

Pamięć wirtualną.. nie kiedy sam się resetuje...

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #10

vista na wejściu zjada mi 1GB

a 2 GB ramu to mało, 4GB to na visie jest odpowiednia liczba.

dokup sobie jeszcze 2 GB i będzie ok :slight_smile: ( Sprawdź czy twoja płyta tyle uciągnie )

mi też się tak zdarza wiec z ebaya już mi Idze 4GB ramy  z czasem dokupię jeszcze 4

(Łukash) #11

deluks1980 , spróbuj zwiększyć przydział pamięci wirtualnej,uruchom wiersz polecenia jako admin(ppm na cmd>uruchom jako admin)skopiuj i wklei w konsole to

bcdedit /set IncreaseUserVA 2900

naciśnij ENTER,zrestartuj system domyslnie jest ustawione na 2048,więc przywrucić oryginalne ustawienia możesz tą komendą(jako admin)

bcdedit /set IncreaseUserVA 2048

(Deluks1980) #12

Kupno ramu odpada ponieważ na kompie mam plomby :).

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 7:28 został dopisany post przez deluks1980

Przepraszam wszystkich, chyba jednak chodzi tutaj o pamięć RAM..

(Alden Jone) #13

Kolego polecam Ci sprawdzenie w msconfigu, którego uruchamiamy przez wpisanie w poleceniu "uruchom" w menu start msconfig, czy masz włączoną usługę Readyboost. Jeśli masz, to ją wyłącz bo readyboost przy 2 GB jest nieprzydatne.

(Marius G) #14

Przepraszam najmocniej 3 miesiące korzystałem z 2 gb ramu i w zupełności wystarczało więc nierozumiem upatrywania opinii dj.hiphop na małej ilości kości. Dodam że w ProStreet nawet grałem na 1 gb ram.

Pozdrawiam