System uruchamia sie, ale zamiast pulpitu jest czarny ekran


(Mzsowka) #1

Witam. Po zainstalowaniu automatycznych aktualizacji system uruchamia się, ale na tylko na jednym koncie (administratora) pojawia się czarny pulpit oraz okienko:"Ustawienia spersonalizowane. konfigurowanie ustawień spersonalizowanych dla: Aktualizacja pulpitu systemu Windows". Próbowałam odinstalować aktualizacje w trybie awaryjnym, ale bez skutku. Nie działa też :Przywracanie systemu" oraz próba naprawienia systemu przy zastosowaniu płyty instalacyjnej. Konta dzieci z ograniczonym dostępem ładują się bez problemu. Prosze o pomoc.


(Adadak) #2

Wybrałaś coś w tym okienku? Możesz dać screena? :slight_smile:


(drunkula) #3

Czy proces explorer.exe figuruje na liście managera zadań (skrót ctrl+shift+esc)?

jeżeli tak - spróbuj go ubić i uruchomić ponwnie (nowe zadanie -> explorer.exe)

jeżeli nie - tylko uruchom

 

Ciężko prowadzić diagnostykę bez dostępu do menu start itd.


(Mzsowka) #4

Zastosowałam częściowo drugą metodę Utworzyłam nowe konto administratora, ale nie przegrywałam danych, tylko usunęłam wszystkie aktualizacje, po których “straciłam” pulpit. Wszystko wróciło do normy. Niestety nie wiem, która z aktualizacji spowodowała mój problem. Dziękuję za pomoc.

 

Po ponownym uruchomieniu aktualizacji automatycznych, problrm wystąpił ponownie. Tym razem odinstalowywałam każdą aktualizację odnoszącą sie do systemu pojedyńczo i za każdym razem uruchamiałam ponownie komputer. Pulpit wrócił do normy po odinstalowaniu aktualizacji KB3039066. Czy można w jakiś sposób dowiedzieć się, czego dokładnie dotyczą ten i inne kody tak, by w przyszłości samemu zdecydowac, co chcę instalować?


(arapo) #5

Z aktualizacjami to taka loteria nie wszystkie i nie wszystkim taki problem się zdarzają. Niektórzy zgłaszają niepowodzenie nie tylko z KB3039066, ale również z KB3032359 póki co nie wiadomo jaka jest przyczyna.