System Volume Information


(Sahara 84) #1

na jednej z moich pustych parycji pojawiły się dwa foldery z czego jeden udało mi sie otworzyc drugi nie reaguje oraz jeden txt System Volume Information_restore{...} gdzie o takiej samej nazwie są pozostałe 2 foldery (różnią się tylko cyframi gdy staram się otworzyc poajwia się "System Volume Information_restore{...} odwołuje się do lokalizacji. która jest niedostepna może ona zjadować się na twardym dysku tego komputeraz badz w sieci (...) być może zostaly przeniesione w inne położenie" drugi udaje mi się odpalic gdzie znajduje się folder rp(i tu 2 cyferki) a w nim plik txt pod nazwą "change: który również udaje mi sie odpalić a znajduje się w nim niezrozumiały dla mnie język gdzie niegdzie czytam słowa change log i takie tam... co to jest i co moge z tym zrobic ?


(goomish) #2

Zostaw te foldery (są a przynajmniej powinny być na każdej partycji Windows) w spokoju :). SVI do folder w którym znajdują się punkty przywracania systemu, pliki tworzone przez usługę indeksowania i parę innych rzeczy. Usuń z zakładki Zabezpieczenia tego folderu wszystkich użytkowników oprócz pseudo użytkownika SYSTEM (który powinien mieć pełny dostęp) i zapomnij o tym folderze :). Co najwyżej co jakiś czas użyj narzędzia 'Oczyszczanie dysku' aby usunąć stare punkty przywracania - jeżeli ilość wolnego miejsca na partycji zaczyna mieć jakieś znaczenie.


(Sahara 84) #3

więc co ma change log do przywracania systemu ?


(Leon$) #4

System Volume Information to ukryty folder znajdujący się najczęściej na dysku C:.

[dowolne okno Eksploratora] >> Narzędzia >> Opcje folderów >> Widok >> Pokaż ukryte pliki i foldery wyczyść kratkę przy Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane).

Aby mieć do niego dostęp należy: Właściwości >> Zabezpieczenia >> Dodaj

W oknie należy wpisać nazwę użytkownika, który może wejść i modyfikować System Volume Information. Sprawdzić okienko Uprawnienia dla >> zaznaczyć Pełna kontrola.

Wchodzimy do katalogu _ restore{...} są punkty odzyskiwania systemu. Możemy skasować od kilkudziesięciu do kilku gigabajtów danych zgromadzonych w katalogach o nazwie RP[liczba].

UWAGA! Nie należy kasować żadnych plików *.cfg i *.log.

:slight_smile:


(Sahara 84) #5

to chciałbym je chociaż przenieść ta pusta oartycja jest przeznaczona na co innego...


(-Cichy-) #6

Przenieść się go nie da, możesz wyłączyć przywracanie systemu na tej partycji Właściwości systemu=>przywracanie systemu=>zaznaczasz tą partycję i dajesz "wyłącz przywracanie systemu na tym dysku". Wtedy folder SVI powinien zniknąć.


(Sahara 84) #7

taka info (oczywiscie z zaszyfrowanymi cyframi pjawia sie w oknie change "\ D e v i c e \ H a r d d i s k V o l u m e 3 \ S y s t e m V o l u m e I n f o r m a t i o n \ _ r e s t o r e { ... } \ R P 2(...) \ c h a n g e . l o g

\ N o w y f o l d e r € 0 L ŠZAK ŠZAKu @ $ ˙ ŠZA`K l l F i l e s y s t e m O b j e c t s \ s h e l l e x \ C o n t e x t M e n u H a n d l e r s \ S e n d T o ˇŹâ N O W Y F O ~ 1

większość kwadracików usunąłem (nazwa szaku skrócona) itd


(Gugu007) #8

Nie bądź odporny na wiedzę!

Są to foldery tworzone automatycznie przez system. Jeżeli chcesz się ich bezboleśnie pozbyć to wyłącz przywracanie systemu, ale lepiej w nich nie grzeb:

start>panel sterowania>system>Przywracanie systemu>wyłącz przywracanie systemu...:mrgreen:


(goomish) #9

I co, nic Ci ten wpis nie mówi? :slight_smile:

System sobie po prostu zalogował zmiany (change.log) jakie nastąpiły na monitorowanej partycji. W tym konkretnym przypadku, między innymi, najprawdopodobniej usunąłeś albo dodałeś element w menu kontekstowym 'Wyslij do...' A przynajmniej tyle widać, bo plik change.log jest binarny i w Notatniku sensownie jego zawartości nie odczytasz. Zresztą, właściwie po co?


(Sahara 84) #10

jestem ciekawski :smiley: i przyznaję, że bałem sie hakera ktory lubi mi do kompa włazić... nie wiem jak się ciecia pozbyc........


(Joan Sunshine) #11

Zabezpieczyć kompa > jeśli nie jest za cwany, to wystarczy. Firewall stawiaj póki co. I wklej logi z HJT i SilentRunners > http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654