System volume information

Kaspersky wykryl mi tam wirusy na partycjach D i E. Chce sie tego pozbyc ale nie da rady. Czytalem o tym przywracaniu systemu ale u mnie to nie dziala… Moze ktos wyjasnic krok po kroku albo podac inna metode?

Kliknij przycisk Start, kliknij prawym przyciskiem myszy polecenie Mój komputer, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

W oknie dialogowym Właściwości systemu kliknij kartę Przywracanie systemu.

Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Wyłącz Przywracanie systemu. Można także zaznaczyć pole wyboru Wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

Kliknij przycisk OK.

Zrobilem tak ale dalej w zakladce Ochrona pokazuje mi wykryte zagrozenia

61 wirusow i 293 trojany :confused:

Panel sterowania > Opcje folderów > Widok > odznacz "Użyj prostego udostępniania (xp)/Użyj kreatora udostępniania (win 7).

Zaznacz “Pokaż ukryte pliki…” i odznacz “Ukryj chronione pliki…”.

Teraz wejdź na dysk, kliknij prawym na “System volume information” i wybierz właściwości, zakładka Zabezpieczenia, Zaawansowane, Właściciel, Edytuj, kliknij na Administratorzy, zaznacz “Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów”, OK, OK i OK.

Teraz Kaspersky powinien sobie sam poradzić z wirusami.

Zrobilem jak napisales ale folderu dalej nie widze…

Odpal linuxa z płyty CD. Może być http://www.sysresccd.org/, ubuntu lub cokolwiek innego co będzie miało zainstalowane ntfs-3g. Wchodzisz na dysk komputera i piszesz w terminalu:

find /scierzka_do_dysku/System\ Volume\ Information -type d -exec chmod 777 {} \;

rm -fr /scierzka_do_dysku/System\ Volume\ Information

Zaczalem sie bawic w zmieniane opcji i cos pewnie pokrecilem. Juz niewazne z tym folderem niech sobie bedzie ale bym chcial odzyskac dostep do tych plikow

oto screen :< http://img34.imageshack.us/img34/9549/beztytuujvw.jpg

Dodane 10.08.2010 (Wt) 17:37

Ufff udalo sie, dzieki za pomoc wszystkim i mozna zamknac a z tym folderem jakos przezyzje mimo iz wiem ze jest zainfekowany…

hussaa ,

Proszę zapoznać się z tematem TYTUŁOWANIE TEMATÓW DOTYCZĄCYCH LOGÓW i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.