System Volume Information

hej

sprawa wyglad tak: mam dysk podzielony na 3 partycje, z partycji D usunąłem kilka giga różnej maści danych, jednak troche zaniepokoiło mnie to, że po wykasowaniu ich na dysku nie jest tyle wolnego miejsca ile zakładałem że będzie po usunięciu plików. Po włączeniu pokazywania plików ukrytych okazało się, że w katalogu System Volume Information na tej właśnie partycji znajduje się z 2 giga plików (dokładnie te same, które wcześniej skasowałem - no może jedna trzecia z nich, mają tylko zmienione nazwy). Jest też tam bardzo dużo plików o rozszerzeniu*ini.

Cała ścieżka do 2 giga niepotrzebnych mi danych wygląda następująco:

D:\System Volume Information_restore{9ACC88F9-0653-492B-8AF5-4473D70739B1}\RP881\

Czy mogę bez obaw usunąć w całości ten ostatni katalog “RP881”? Dodam jeszcze, że próbowałem usunąć punkty przywracania systemu z menu właściwości dysku, ale to nie pomogło.

a kosz opróżniłeś ?

wiem wiem pytanie jest ten teges ale warto spytać :stuck_out_tongue:

http://support.microsoft.com/kb/309531/PL/

http://www.idg.pl/porada/90269.html

mag wyłącz przywracanie systemu na tym dysku (zupełnie nie potrzebne jeżeli przechowywane są tam tylko dane) i wtedy bez problemu zawartość tego folderu można usunąć

dzięki chłopaki za odpowiedzi :slight_smile:

Kosz oczywiście opróżniałem ale to nie pomagało, tak samo jak usuwanie punktów przywracania syst. z właściwości dysku, a nie chciałem tak “na ostro” wywalić tego byczego katalogu.

dobrym wyjściem okazało się po prostu chwilowe wyłączenie przywr. syst. na tej partycji i cały ten szajs zniknął :slight_smile:

Złączono Posta : 29.10.2006 (Nie) 19:11

dzięki chłopaki za odpowiedzi :slight_smile:

Kosz oczywiście opróżniałem ale to nie pomagało, tak samo jak usuwanie punktów przywracania syst. z właściwości dysku, a nie chciałem tak “na ostro” wywalić tego byczego katalogu.

dobrym wyjściem okazało się po prostu chwilowe wyłączenie przywr. syst. na tej partycji i cały ten szajs zniknął :slight_smile:

A skoro mamy 0 Mb i 0 MB w oknie System Volume Information?

Rozumiem iz roziar jest taki przez to iz mam wyłączone przywracanie Systemu,i tak przynajmniej wnioskuje?

Ij eszcze jedno pytanie; na dysku C mam system.

Natomiast dysk D jest nie malze pusty,ale jest tam jeden folder.Po klikniecu na dysk prawym i wybraniu WLASCIWOSCI jest pokazane iz na dysku jest 229 376 bajtów 224 Kb.

Natomiast sprawidzłem folder i wazy Rozmiar 1.56 Kb (bajtów 1 607 )

Rozmiar na Dysku 32.0 KB ( bajtów 32 768) skad taka róznica?

wygląda na to, że jest tak jak mówisz.

jesli chodzi o wage folderu to być może te 1.5 kilo to pliki “widoczne” dla wszystkich a reszta jest niewidoczna - przełącz się w tryb pokazywania plików ukrytych. ten “jeden folder” to nie jest czasem MSOCache? zajmuje niepotrzebnie miejsce i można się go pozbyć.