System wariuje po nagłej awarii

Witam,

ostatnio przeglądając pocztę zawiesił mi się system - do tego stopnia, że musiałem resetować go ręcznie.

Po ponownym uruchomieniu Windows zaczął dosłownie wariować, nie wiem czy uda mi się opisać wszystkie dolegliwości, jednak postaram się.

  1. Google Chrome - każdy link otwiera się w nowej karcie; kliknięcie na kartę powoduje jej zamknięcie;

  2. Firefox - okno z zapisem pliku posiada nieaktywną opcję “Zapisz”, żeby ją odblokować muszę zminimalizować każdy program, a następnie zmaksymalizować firefoxa

  3. Często blokuje się pasek zadań, żeby go odblokować muszę otworzyć i zamknąć menedżera zadań

  4. Putty - przesuwając myszką ( bez wciśniętego LPM ) zaznaczają się komendy - to akurat za bardzo nie przeszkadza, jednak też nie jest normalne

  5. Pulpit - nie mogę przesuwać elementów na pulpicie

  6. Filezilla - gdy chcę przeciągnąć pliki z serwera na komputer cały program się zacina, ikona myszki zmienia się na “zakaz postoju” i nic nie mogę zrobić poza zamknięciem programu przez menedżera zadań. Z kolei plik przeciągany z komputera na serwer w ogóle nie jest “łapany” przez program

Co ciekawe przelogowałem się na inne konto na komputerze, i tam wszystko działało bezproblemowo, jednak po kilku godzinach nawet nowe konto zaczęło odczuwać te same dolegliwości. Sam nie mam nawet pomysłu co za czort wkradł się w ten system…

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź,

Oskar.

Czy wykonywałeś skanowanie antywirusowe?

Jeżeli nie, sprawdź komputer programami:

  • Malwarebytes Anit-Malware

  • Hitmanpro

  • AdwCleaner

Dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Wcześniej przeskanowałem cały dysk Kaspersky’m, teraz tymi programami, które podrzuciłeś, jednak nie poprawiło to sytuacji “na froncie”.

Hej,

Skanowanie to jedno, a usunięcie zagrożeń - drugie. Czy w Malwarebytes Anit-Malware wykonałeś usunięcie znalezionych zagrożeń? Czy w AdwCleaner użyłeś opcji Clean? Jeśli nie, wypadałoby to zrobić, bo sam skan niczego nie zmienia. Wrzuć też logi z programu OTL - instrukcję znajdziesz w temacie: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html.

Przeniesione z działu System operacyjny Windows 7.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, oczywiście usunąłem wyświetlone zagrożenia :slight_smile: Nie było ich dużo, około siedmiu w Anti-Malware, kilka cookie trackerów w Hitmanpro, a AdwCleaner znalazł jakieś 2 problemy.

Przesyłam logi:

Extras:

http://wklej.to/27IbA

OTL:

http://wklej.to/ghnWY