System widzi inne dane niż bios

W moim laptopie dokonalem wymiany procesora na dwurdzeniowy.Zmienilem Semprona 3200+ na Turiona TL 52.Po uruchomieniu jest wszystko ok.Bios rozpoznaje procesor poprawnie.jak tez poprawnie widzi pamięć L2 1024.Wszystko OK.Nie robiłem reinstalacji systemu i system widzi tak jak starego 1 rdzeń i L2 512.Wyświetla dane TL52 ale pamięć L2 i rdzenie od starego. Czy do poprawnej pracy muszę postawić od nowa system?.Bios i sterowniki ostatnie najnowsze jakie znalazłem Laptop to Asus A6M.Może ktoś wie czy potrzebne przeinstalowanie systemu czy kupiłem wadliwy procesor.Proszę o odpowiedź. :o

Skoro BIOS (czyli de facto jednostka nadrzędna nad systemem) widzi odpowiednio wszystko to znaczy że w systemie są stare informacje. Ponowna instalacja systemu powinna rozwiązać problem według mnie.

Wystarczy tylko odinstalować procesor w menedżerze urządzeń i uruchomić ponownie komputer. Wówczas w systemie powinien zainstalować się nowy procesor.

Już wiem wszystko.System działa poprawnie po mimo iż nie widzi dobrze procesora. Potrafi wykorzystać jego pełną moc po mimo iż ego nie pokazuje.Jeśli ktoś chce może y\tak zostawić nic się nie dzieje.Ale jeśli ktoś chce ustawić np. rozruch komputera z wykorzystaniem wszystkich rdzeni to potrzebna reinstalacja systemu.Sumując wskazane jest jego ponowne zainstalowanie po mimo poprawnej pracy gdyż nie wszystkie opcje systemu są wtedy dostępne.Temat uważam za zamknięty. =D> =D> =D>