System widzi tylko 3GB RAM


(Piesek64) #1

Cześć. Mam system Windows 7 Home Premium 64 bit i Ubuntu 12.04.2 LTS. Mam 4GB RAM a system widzi tylko 3GB RAM. Wiem że jest temat o tym, ale nie mogę zmienić ustawień systemu w msconfigu (w tym zdaniu mówię o Windowsie). Ubuntu jest zainstalowany z płyty i program rozruchowy jest z Ubuntu. W informacjach o systemie jest "Zainstalowana pamięć (RAM): 4.00 GB (dostępne: 3,37 GB)". Chce odzyskać resztę tego RAM'u , bo lubię grać w gry np. Minecraft a często wgrywam mody do gier jak się da. Karta graficzna nie wykorzystuje RAM'u to ona odpada.

Edit:

Zrobiłem reinstalla systemu i Ubuntu usunąłem. Robię to co napisane w mam-4gb-ramu-czyta-tylko-25gb-t523381.html ale msconfig resetuje sie i ciągle widzi 3GB RAM


(konradpaluszek) #2

Windowsy widzą tylko 3 GB ramu.


(j24) #3

Jeżeli to jest Win64bit to ta odpowiedź jest absolutnie nie prawidłowa co innego by było w przypadku systemu 32bitowego


(Piesek64) #4

Raczej nie. mam-4gb-ramu-czyta-tylko-25gb-t523381.html tutaj rozwiązali tę sprawę. U mnie może być utrudnienie, bo mam 2 systemu na program rozruchowy pozmieniany. Wiem że to będę robił raczej przez Ubuntu i nie wiem czy dobry dział.

Edit:

Właśnie o to mi chodzi że mam 64 bitowy Windows 7 i Ubuntu 12.04.2 amd64 i tu pojawia się kłopot z RAM’em. Na obu systemach mam 3GB RAM widziane a mam 4GB RAM.


(MrBeckham666) #5

jaką masz płytę główną???

jeżeli płyta główna posiada zintegrowaną karte graficzną to część pamieci RAM jest przeznacza dla karty graficznej.

Nalezy wejść w BIOS i tą usługe wyłączyć.


(Piesek64) #6

Płytę główną sprawdzę za chwile. Pisałem że karta graficzna nie pobiera RAM’u i jak by tak było to bym chyba miał tylko 2GB RAM.

Edit:

W “Informacje o systemie” mam:

Wersja/data systemu BIOS: American Megatrends Inc. 0601, 2008-09-16

Nie wiem czy dobrze wkleiłem wklejając do code. Nie wiem czy też dobrze podałem, bo bardziej znam się na Ubuntu a mam je kilka dni.


(rgabrysiak) #7

Cześć

Tak tylko z ciekawości zapytam, jak chcesz dokonać zmian w msconfig za pomocą systemu Ubuntu?

Jak dla mnie za bardzo kombinujesz. Dokonaj zmian w systemie Windows, a w przypadku jakiegoś problemu z linuksowym bootloaderem (w co wątpię) przywróć go.


(Piesek64) #8

Nie mówiłem nic że w Ubuntu chce użyć msconfiga. Za bardzo nie znam się na Windowsie. Próbowałem sobie przywrócić program rozruchowy, ale były kłopoty złaszcza z ubuntu. Chyba usunę ubuntu i zainstaluje od nowa przez WUBI. I tak z Ubuntu mam kilka problemów bo wersję każdego systemu na komputerze moim to amd64 (mam 4GB RAM , ale systemy widzą 3GB RAM i w tym kłopot, bo systemy 64 bit będą często wymagać więcej). Jednak wole jeszcze z tym pokombinować, bo coś czuje że windowsa też bedę reinstalował.


(JesperKyd) #9

Wczoraj też o tym było…

mam-4gb-ramu-czyta-tylko-25gb-t523381.html


(Piesek64) #10

Czy przeczytałeś dokładnie mój post? Pisałem że mam UBUNTU I WINDOWSA. MSConfig tutaj nie pomoże, bo bootloader linuxa.