System widzi więcej RAM, niż jest w rzeczywistości

Witam
Mam pytanie, dlaczego Windows XP pokazuje mi 2GB RAM jak jest zainstalowane 1,5GB, czyli 3x512MB? Wyjmowałem kości pamięci i ponownie włożyłem i to samo, ale zanim to zrobiłem, to myślałem, że błąd systemu i jeszcze raz zainstalowałem(instalowałem, gdy chciałem wymontować dysk i inny zamontować). Gdyby była uszkodzona pamięć, to by mniej pokazywało a nie więcej. Jak to jest?

Czy Bios podczas rozruchu też pokazuje 2GB ?

Na to nie zwróciłem uwagi, a gdyby widział 2GB, to co wtedy?

To znaczy, że Cię oszukali i masz 2GB.
Każda kość opisana jest jako 512MB?

Tak, dodam, że to jest na starym komputerze, nie nowym.

Dobrze, że napisałeś, bo myślałem, że to nowy sprzęt.

Jest bardzo możliwe, że masz 1x1GB i 2x512MB
Jeśli nie rozpoznajesz symboli na RAM to zrób zdjęcie i wstaw tutaj.

Powiedz jeszcze, w którym miejscu system pokazuje Ci, że to 2GB. Być może chodzi o pamięć wirtualną.

@iJuliusz Ja rozpoznaje symbole na RAM:) Za kogo ty mnie masz? Komputer, który widzi 2GB ma płytę asus p4s800 i na bank są 3 kości pamięci po 512 MB Kingstona.
@sensu Pokazuje w informacje o systemie:)

Zboczenie zawodowe. :slight_smile: Raczej nie pytam, jak dobrze ktoś się zna na komputerach, tylko podsuwam sposób pomocy najłagodniej jak się da.
Trzeba zmienić sposób podejścia. :wink:

Co z tym Biosem?

Sprawdź jeszcze w CPU-Z.

Dziś BIOSU nie sprawdzę a w wolnej chwili. Co prawda nie mam komunikatów z błędami, ale dziwi mnie że tak pokazuje. No chyba, że to też zalicza się jako usterka pamięci RAM, choć w to wątpię.

Usterka też może być, więc MemTestem trzeba sprawdzić, w wolnej chwili.

XP tak wyświetla RAM + pamięć wirtualna.
U mnie jest 1GB RAM w dwóch kościach po 512MB, a wyświetla w menadżerze zadań prawie 2GB:


Tak to wygląda:

Czyli chcesz przez to powiedzieć, że jest wszystko w porządku?

Ilość pamięci RAM sprawdza się wciskając na klawiaturze Win+Break.

Ten procesor jest słaby. Za niską cenę dostaniesz znacznie mocniejszy.

Nie jest tak źle, gdy oglądam HD 1080, vebcamery, także internetową tv.
Komputer dziadek 11 letni, ale dysk ma 42475 godzin przechodzonych…
Ja też jestem dziadek :wink:

Jak najbardziej OK.

Nie wiem jak to jest możliwe na tym procesorze. Nawet na E6400 miałem problem, aby swobodnie oglądać yt w jakości 1080 mając otwarte zaledwie kilka/kilkanaście kart w przeglądarce.

Pewnie, że trzeba sobie radzić (magic action):


Ale i bez tego na innych przeglądarkach bez primetime w basilisk FF55 - oglądam kanały live:

To sprawa kodeków: